Jönnek a fénnyel aktiválható drogok
A cég azt kutatja, hogyan változnak a kábítószerek az elkövetkezendő húsz évben. A drogfogyasztás legalkalmasabb helyszínei továbbra is a diszkók maradnak. A DJ mesterségesen gyártott nanorészecskéket enged majd a levegőbe. A tömeg ezt lenyeli, és egy adott pillanatban a DJ elektromágneses impulzust küld az emberek agya felé, ami aktiválja a szert.
A cég alapítója, Rohit Talwar szerint a személyre szabott drogok kora következhet - írja a Wired. Az egyre olcsóbb és gyorsabb genetikai (genomikai) vizsgálatok miatt nemcsak személyre szabott gyógyszerek készülnek egyre nagyobb számban, de kábítószerekben is azt kaphatják a megrendelők, amely a leginkább megfelel nekik.
"Az agykutatás legújabb eredményeit is fel fogják használni a jövő kábítószereiben" - mondta Talwar a konferencián. "Egyre többet tudnak arról, hogyan alakul ki az érzet az agyban, és hogyan lehet ezeket mesterségesen is kiváltani" - tette hozzá.