Harc a kormánykoalícióban
A sok ráhatás ellenére sem „tört“ meg Richard Sulík, s ez azt jelenti, hogy liberális pártja, a Szabadság és Szolidaritás nem támogatja a parlamentben a stabilitási alap módosítását.
Ahhoz, hogy az európai politikusok ígéretei valóra válhassanak, s tényleg megsegítsék a bajba került államokat, bizony jelentősen meg kell emelni a stabilitási alapba tett pénzösszeget. Ez viszont csak úgy lehetséges, ha az eurozóna minden tagja megszavazza, tehát Szlovákia is. Ennek feltétele azonban, hogy legkevesebb 76 szavazattal a pozsonyi parlament is megszavazza a stabilitási alap emelését, s ez Sulík nélkül nem megy. Robert Fico a legerősebb ellenzéki párt, az Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) elnöke úgy fogalmazott: képviselői csak akkor nyomják meg az igen gombot, ha az egész kormánykoalíció egységesen szavaz majd ebben a kérdésben. A Szlovák Nemzeti Párt mint ismeretes, elutasítja a stabilitási alap megemelését.
A Most-Híd tervei szerint az állampolgársági törvény alkotmánybírósági vizsgálata is napirendre kerül. A párt szerint alkotmányellenes a Robert Fico kormánya idején módosított norma, ezért a taláros testülethez fordulnak. Bugár Béla pártelnök augusztus elején azt mondta, hogy az alkotmánybírósági beadványhoz szükséges 30 képviselői aláírás összegyűjtése már megkezdődött, s ezzel kapcsolatban a Most-Híd bíztató ígéreteket kapott koalíciós partnereitől.
A várhatóan több órásra nyúló tanácskozáson a 2012-es költségvetés is fontos szerepet kap majd, pontosabban annak a „realitásokhoz való igazítása“. Alighogy elkészült a tervezet, a piaci folyamatok azt mutatják, irreális a 4,4 százalékos bruttó nemzetitermék-növekedés, de a hiánycél módosítására is súlyos nyomások indultak az egyes elégedetlen tárcák részéről. Az adó- és járulékreform bevezetéséhez meg kell győzni a hajthatatlannak tűnő konzervatív (OKS) képviselőket.
A koalíciós tanács napirendjén lesz a Nemzetbiztonsági Hivatal vezetői posztjának betöltése ie. A liberálisok parlamenti képviselőjüket, Kamil Krnáèot jelölik a posztra, ám egyelőre nem tudható, hogy a többi párt elfogadja-e őt a hónapok óta vezető nélkül működő Nemzetbiztonsági Hivatal élére.