Halálos kimenetelű tömegbalesetet okozott Vízkeletnél az ittas sofőr
A baleset szombaton 17.30 perckor történt az 507-es úton, Vízkelet és Galánta között, a Javorinka előtti útelágazásnál. A Škoda Fabia 29 éves feketenyéki vezetője a megengedett sebességet túllépve haladt, és egy enyhén balra tartó kanyarban elveszítette uralmát a járműve felett. Lesodródott az úttestről, majd a kormányt visszarántva áttért az ellenkező sávba, és összeütközött a szembe haladó Škoda Favorit személyautóval. A baleset harmadik résztvevője, egy Škoda Octavia 24 éves taksonyi vezetője nem tudta elkerülni az ütközést, de nem sérült meg.
A Škoda Favorit vezetője, egy 55 éves vízkeleti férfi súlyos sérüléseket szenvedett a balesetben. Õt csak tűzoltók segítségével tudták kiszabadítani a roncsok közül. A helyszínen életét vesztette. A Škoda Fabia vezetője nem sérült meg, 50 esztendős női utasa viszont 7 napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett.
A balesetet okozó 29 éves nő vérében 1,94 ezrelék alkoholt mértek. A galántai bűnügyi rendőrség kezdeményezte vád alá helyezését emberölés bűntette miatt. Az ittasan vezető taksonyi nő 4-től 10 évig tartó szabadságvesztésre számíthat.