Gyereksarok lesz a parlamentben, Nicholsonová felkínálta az irodáját

„Gondoljon bele, hogy féléves gyermeke van, Ön bemegy a tárgyalóterembe, ahol 150 honatya tartózkodik egész Szlovákiából, az egyik influenzás, a másiknak ki tudja, mi baja lehet, és a gyermek még nincs beoltva” – magyarázta Bugár Béla, a parlament alelnöke, miért nincs a gyermeknek helye a plénumban.
A Most-Híd elnöke szerint problémát jelenthetne a szavazás is, amikor a gyermek megzavarhatná a honatyákat, akik emiatt tévedhetnének. Arra is rámutatott, hogy az anyák többsége mellett nem tartózkodik ott a munkahelyén a gyermeke. Hozzátette: jobb ötletnek tartja gyermeksarok kialakítását a parlamentben.
Bugár szerint több javaslat érkezett a gyermeksarok kialakítására. Végül megegyeztek, hogy Lucia Nicholsonová (SaS), a parlament alelnökének egyik irodájában lesz a gyermekkuckó. „Nicholsonová asszony ötlete volt, hogy mivel eléggé nagyok az irodái, az egyik helységet ki lehetne használni erre a célra. Rövidesen neki is kisbabája születik, ő is ott szeretné majd látni gyermekét a gyereksarokban” – mondta Bugár.
A gyereksarok ötlete reakció Simona Petrík független képviselő esetére, akit a múlt héten nem engedtek be a plénumba kisgyermekével a babahordozóban.
A grémium foglalkozott azzal a kérdéssel is, beléphet-e ellenőrzés nélkül a parlamentbe Silvia Petruchová képviselő egészségügyi asszisztense. A képviselő azt kérte, hogy ne kelljen abszolválnia az ellenőrzést. „Ezt nem tudjuk elintézni” – állapította meg Bugár. A dolog úgy működhetne, ha Petruchová érkezik az asszisztensével, előnyt élvez majd, és nem kell várniuk a sorban az ellenőrzésre – fejtette ki a házelnök-helyettes.
Bugár a grémium mai ülése után arról is tájékoztatott, hogy a parlament májusi ülésén a honatyákra összesen 67 programpont vár, ebből 56 ellenzéki indítvány. A képviselők egyebek mellett meghallgatják az arról szóló jelentést, hogy Szlovákia mennyire felkészült az Európai Unió Tanácsa soros elnökségének ellátására, illetve annak kapcsán milyen prioritásokat határozott meg. A dokumentumot Miroslav Lajèák külügyminiszter terjeszti elő. A plénum foglalkozik továbbá hét ellenzéki javaslattal, amelyek a Munka törvénykönyvének módosítását célozzák. Ezekről egyszerre tárgyalnak majd a képviselők. A parlament ülése május 17-én kezdődik és a tervek szerint június 2-ig tart majd.