Fruni újabb veresége
Az egykori nagyvállalkozó az alkotmányjogi bíróság 2009-ben hozott döntésére hivatkozott, melyben az áll, hogy a bazini székhelyű Speciális Bíróság alaptörvénybe ütköző módon jött létre. Fruni azt is kifogásolta, hogy a Legfelsőbb Bíróság speciális tanácsának bírái a kormány nyomásának voltak kitéve a bírák átvilágításáról szóló bizonylatok miatt. Ugyancsak kifogásolta, hogy az előkészületi eljárás során aránytalanul hosszú időt töltött előzetes letartóztatásban az elfogult bírók zárt ülésen hozott döntése eredményeként.
Az Európai Emberjogi Bíróság ítéletében azonosult a szlovák kormány álláspontjával, mely szerint ebben az ügyben a parlament által elfogadott törvény alapján létrehozott független bíróság döntött, amely az alkotmánybíróság 2009-ben meghozott döntéséig az ország jogrendjének része volt. Az európai taláros testület rámutatott arra, hogy ebben az ügyben az eljárás szabályszerű volt, ezért is döntött a Szlovák Köztársaság javára. Fruni többi kifogását a bíróság elvetette azok indokolatlansága miatt.
Frunit a legfelsőbb bíróság 11 és fél év börtönbüntetésre ítélte, mert az általa vezetett betéti alapok nem fizették ki ügyfeleik pénzét, s ezzel klienseknek több mint 14 milliárd szlovák korona (465 millió euró) kárt okoztak. A volt cégvezető jelenleg is börtönbüntetést tölti.