Földi László szerint invázió zajlik Európában
A szakértő szerint hasonló jelenség történt a macedón határnál, mint tavaly Röszkénél. A migránsok akkor megpróbáltak áttörni, a magyar hatóságok viszont ezt igyekeztek megakadályozni, a szerb rendőrök pedig mindezt végignézték. Holott ez mindkét országban bűncselekménynek számít. A szerbeknek is és a görögöknek is védeniük kellene a határt – értékelte a helyzetet.
Földi László úgy véli, hogy Németország cserbenhagyta Görögországot. A görögök egyedül nem tudják megoldani Európa védelmét, NATO-csapatokra lenne szükségük. Másrészt, Berlinből még nem érkezett olyan üzenet, hogy nem várnak több migránst.
Három dolgot kellene azonnal kezelni. Egyrészt a fegyverutánpótlást, a támogatást megszüntetni Szíriában. Másrészt Törökországot utasítani kellene arra, hogy semmilyen zsarolási technikával ne engedje tovább az embereket. Harmadrészt egyértelműen le kell szögezni, hogy ily módon emberek, teljese ellenőrzés nélkül nem léphetnek Európába - tette hozzá.
Földi László biztonságpolitikai szakértő szerint jelenleg nem migráció, nem népvándorlás, hanem invázió zajlik Európában. Újra fontos definiálni a helyzetet – jegyezte meg a szakértő. Itt szó nincs migrációról vagy népvándorlásról, ez egy invázió. Ennek pedig az a jellegzetessége, hogy csak megelőzni lehet, megállítani nem. Ha ennek során Görögország elesik, akkor a többi ország is ugyanerre a sorsra jut – tette egyértelművé a stúdióvendég.
Azt is mondta, a határokon a katonákat "lőparanccsal" kellene bevetni, hiszen a migránsok a fegyver puszta látványától nem rettennek meg, mivel azt otthon is láttak, a fegyver használatával lehetne visszatartani őket. Jelen pillanatban nincs lőparancs Európában - hangsúlyozta. „Azt gondolom, hosszú távon ne is legyen, hiszen nem az a cél, hogy emberek haljanak meg, de akkor ne tegyünk olyan szimbólumokat, melyek tovább hergelik ezeket az „invázorokat”, és főleg azokat, akik a tömeget irányítják. A tömeg áldozat lesz akkor is, ha túléli, és akkor is, ha itt marad, vagy vissza kell mennie. Mindezek tükrében az invázió megelőzése lett volna fontos – jegyezte meg.
A biztonságpolitikai szakértő szerint Angela Merkel korábbi szavai, melyek szerint nem kell változtatni a német menekültpolitikán, „jól ki van az találva”, már nem meghívólevélnek, hanem további bíztatásnak tekinthető. Földi szerint nem háborús helyzet alakult ki a Macedóniában, a háború már tart. Míg az egyik fél, a támadó ezt tudomásul veszi, addig a másik fél, akinek védekeznie kellene, nem. De ha Angela Merkel például azt mondaná, hogy konfliktusba fulladt az amúgy jó szándékú menekültpolitika, akkor meg lehetne változtatni a kifejezéseket, és többé nem embercsempészekről beszélnénk, hanem szabotőrökről, a háborúban ugyanis így hívják azokat, akik a hátországban támadják a védelmet. A genfi konvenció értelmében a hadifogoly státusz nem vonatkozik a kémekre és a szabotőrökre, így azonnal ki lehetne őket vonni a rendszerből. Napjainkban viszont egy elfogott embercsempészt ügyvédek tömegei védik az érdekei mentén – közölte.
A görögök felelőssége, hogy két okmánnyal lehessen megérkezni a partokhoz. Az egyik az útlevél, a másik a vízum, aki viszont nem rendelkezik ezekkel a papírokkal, nem teheti be a lábát Európa földjére.
Beszélt arról is, hogy Törökországnak mint a NATO tagjának kötelessége lenne megakadályozni az inváziót, mégsem tesz semmit, amiért akár a NATO-tagságától is meg lehetne fosztani. A szakértő szerint nem szabad hagyni, hogy Törökországból utánpótlás érkezzen.
Nem olyan ördöngösség kitalálni, mit kellene tenni a határ mentén. Ha mi kimennénk az utcára tüntetni, és ezt nem jelentenénk be, akkor a rendőrség nagyon helyesen azonnal feloszlatna minket, és le is tartóztatna – sorolta Földi. Ha kiabálnánk a fennálló rend ellen, akkor börtönbe zárnának minket, ha pedig drasztikus módon áttörnénk a határt, akkor a másik oldalon le is lőnének. Manapság azonban mindenki retteg Brüsszel haragjától, és Angela Merkel politikájának uszályába került, ahonnan nagyon nehéz kitörni, mert ha azt valaki megteszi (pl. a V4 országok), akkor azokat kollaboránsoknak tartják, nem pedig azokat, akik együttműködnek az invázióval – fogalmazott a biztonságpolitikai szakértő a műsorban.