2015. augusztus 5., 19:14

Fico egyértelmű állásfoglalásra szólította fel az ellenzéket

POZSONY. Robert Fico miniszterelnök nyilvánosan felszólította az ellenzék tagjait, nyilatkozzanak, hogy a parlamenti választásokat követően törlik-e a jelenlegi kormány által jóváhagyott szociális csomagok intézkedéseit.

„Ha kifogásuk van a csomagok ellen, most, a parlamenti választások előtt mondják azt a szlovák lakosságnak, hogy nem tetszenek a csomagok, ha kormányra kerülünk, töröljük azokat“ – fogalmazott szerdai sajtótájékoztatóján a miniszterelnök arra reagálva, hogy az ellenzék éles bírálattal illette a kormány szociális csomagjait.

Robert Fico szerint abban az esetben, ha az ellenzéki pártok az intézkedéseket nem törölnék, akkor az azt jelenti, hogy nincs ellenük semmi kifogásuk. Bár a kormányfő véleménye szerint az ellenzékkel nagyon nehéz bánni. „Tekeregnek, mint férgek a döglött halban” – mondta 

A kormányfő ismételten elutasította, hogy a szociális csomagokban elfogadott intézkedések növelnék az államháztartási hiányt vagy az államadósságot. Felhívta a figyelmet arra, hogy a Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő ügynökség pár napja Szlovákia külföldi és hazai pénznemben számított kötelezettségeit az A fokozatról A+ fokozatra emelte.

„A nevezett ügynökség kijelentette, hogy az említett csomagoknak az államháztartásra gyakorolt hatása relatíve alacsony volt, s a jobb adóbeszedéssel nagymértékben kompenzálódott” – magyarázta a miniszterelnök. Véleménye szerint a szociális csomagokhoz szükséges pénzügyi keretet a kormány egy határozottan hatékonyabb adóbehajtással, nem pedig adóemeléssel biztosítja.

Megosztás