Felmérés: Kollár és a Procházka pártja sem lenne benn a parlamentben

Mint ahogy azt Ján Baránek elmondta, az országos méretű telefonos felmérést 1 096 tizennyolc évesnél idősebb szlovák állampolgár részvételével március 10-14. között készítette a Polis Slovakia közvélemény-kutató ügynökség. A megkérdezetteknek az alábbi kérdésre kellet választ adniuk: Melyik pártnak adná voksát, ha a hétvégén tartanák a parlamenti választásokat?
Az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (O¼aNO-NOVA) a szavazatok 11 százalékát kapná, s így 20 parlamenti széket szerezne. Õket követné a Kotleba - Mi Szlovákiánk Néppárt (Kotleba - ¼SNS) a szavazatok 9,5 százalékával és 17 parlamenti székkel, majd a Most- Híd 5,2 százalékos szavazati aránnyal és 9 parlamenti mandátummal éppenhogy a parlamentben lenne.
A Magyar Közösség Pártja 4,7 százalékos szavazati aránnyal közvetlen a parlamenti küszöb előtt végezne, a Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH) a szavazatok 3,9 százalékát tudhatna magáénak, míg a Háló (#Sie) csupán a választók 2,3 százalékának tetszését nyerné el. A preferenciák kiszámításának alapjául a választók 61 százalékos részvételi aránya szolgált. A bizonytalan szavazók száma elérné a 25 százalékot, míg a szavazni nem kívánóké a 14 százalékot.
A kormányfő a szavazatok 37,6 százalékával ismét Robert Fico lenne. Richard Sulíkra a választók 25,5 százaléka adná a voksát, míg a választók 13 százaléka a kormányfői tisztségre Miroslav Lajèákot tartaná alkalmasnak. A megkérdezettek 12,7 százaléka szerint az új kormány vezetésével a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) elnökét, Andrej Dankót kellene megbízni. Bugár Bélát, a Most-Híd elnökét a kormányfői poszton mindössze a választók 7,1 százaléka látná szívesen. A kérdésre, "kit látna a kormány élén legszívesebben", a lakosság 2,4 százaléka a "mást" lehetséges választ választotta, 5,8 százaléka senkit nem jelölt meg, illetőleg az előrehozott választások mellett tette le a voksot. A kérdést a megkérdezettek 17,9 százaléka nem tudta megválaszolni.
A március 5-i választások eredményével mindössze a lakosság 20,8 százaléka elégedett, miközben a határozottan elégedettek aránya csupán 5 százalék, az inkább elégedettek, mint elégedetleneké pedig 15,8 százalék. A kérdésre, miszerint elégedett-e a választások eredményével, a lakosság 68,7 százaléka nemleges választ adott. Közülük is 27 százalékuk inkább elégedetlen, mint elégedett, 41,7 százalékuk pedig határozottan elégedetlen. A lakosság 10,5 százaléka nem tudott választ adni a kérdésre.