2015. február 11., 14:34

Felmérés: a Smernek koalíciós partnerre lenne szüksége

POZSONY. Az Irány-Szociáldemokrácia győzött volna 35,5 százalékos támogatottsággal a parlamenti választásokon, ha a voksolást január végén-február elején tartják – derült ki a Focus közvélemény-kutató ügynökség felméréséből.
A Focus ügynökség 2015. január 27. és február 3. között végzett közvélemény-kutatást 1010 választópolgár bevonásával. A felmérés eredményei szerint az Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) mögött a Háló (Sieť) szerezné meg a második helyet a voksok 11 százalékával. A harmadik helyen a Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH) végezne 10,9 százalékkal, majd a Most-Híd következne 7 százalékkal és az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (OĽaNO) 6 százalékkal. Utolsóként a Szlovák Nemzeti Párt (SNS) kerülne a törvényhozásba a voksok 5,7 százalékával.

A felmérés szerint a bejutási küszöb alatti eredményt érne el a Magyar Közösség Pártja (MKP), amely a szavazatok 4,6 százalékát szerezné meg. Szintén erre a sorsra jutna továbbá a Szabadság és Szolidaritás (SaS) 4,4 százalékkal, az Új Többség (NOVA) 3,3 százalékkal, a TIP 2,8 százalékkal, illetve a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió-Demokrata Párt (SDKÚ-DS) 2,8 százalékkal.

A Focus decemberi közvélemény-kutatáshoz képest mérsékelten javított helyzetén a Smer-SD, a KDH, a SNS, a SaS, a NOVA, a TIP és az SDKÚ-DS. A többi párt támogatottsága mérsékelten csökkent.

A Smer-SD 70 képviselői széket szerezne a parlamentben, és ha kormányozni szeretne, legalább egy koalíciós partnerre szüksége lenne. A Háló 22, a KDH 21, a Most-Híd 14, az OľaNO 12, a SNS pedig 11 mandátumhoz jutna.

A megkérdezettek több mint egyötöde (22,3 %) nem ment volna el szavazni, 14,7 százaléka pedig nem tudta, kire szavazna, illetve nem akart válaszolni a feltett kérdésre.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.