Felfedezték a halhatatlanság bacilusát?!
A különleges mikroorganizmust az Orosz Tudományos Akadémia munkatársai Kelet-Jakutföldön, az ún. Mammut-hegynél találták.
Az F-bacilus a kísérleti egerek testében növelte az immunitást, javította az anyagcserét és meghosszabbította az egere életét. Nagyezsda Mironovova, az Orosz Biokémiai Intézet munkatársa szerint egy egércsoportnak befecskendezték ezt az „öregedés elleni oltóanyagot“, és meglepő eredmények születtek: a bacilustól az egerek sokkal ellenállóbbakká váltak és tovább is éltek. Az idősebb egereknél pedig e mikroorganizmus fékezi az öregkori vakság és a rákos elváltozások kialakulását. Mironovova szerint a tesztek eredményeit további egereken is bizonyítani szeretnék.
A tudósok próbálnak behatolni a bacilus genetikai kódjába is, hogy felfedjék a halhatatlanság titkát. A csodálatos organizmus első vizsgálataiból kitűnik, hogy a fehérjeállományának fejlődése más bacilusokétól közel 3 millió évvel lemaradt. Különleges ellenállóképességét az váltotta ki, hogy a saját túlélése érdekében alkalmazkodnia kellett a szibériai jégbirodalom extrém körülményeihez.
Kelet-Jakutföld a világ leghidegebb térségei közé tartozik, ahol telente gyakran – 60 Celsius fokot is mérnek. Az F-bacilus 5 Celsius foknál melegebb helyen képtelenné válik a szaporodásra.