Enyhül a sajtótörvény, de a média nem elégedett
A 2008-ban elfogadott sajtótörvény viharos vitákat gerjesztett, mert lehetővé tette a közéleti szereplőknek, hogy a sajtóban megjelent újságírói véleményekre is válaszolhassanak. Ha a válaszok közlését a lap elutasította, nagy összegű bírságokat lehetett rá kiszabni. Mától a válaszközlési kötelezettség megszűnik.
A politikusok és köztisztségviselők számos alkalommal éltek válaszadási jogukkal. A sajtó és az elektronikus média nem állt ellen, közzé tette írásaikat, mert az 1 660-tól 4980 euróig terjedő büntetést kevés tulajdonos tudta volna gond nélkül kifizetni. Szeptembertől megszűnt a válaszadási joga és a pénzbüntetések kiszabásának feltételrendszere is szigorodik. Csak bírósági, személyiségi jogi perben lehet azt kikényszeríteni, helyreigazítás pedig kizárólag a magánéleti jogok sérülése esetén igényelhető.
A Szlovák Újságírók Szindikátusa ezeknek a változásoknak örül, de továbbra is kifogásolja, hogy az információ forrásának védelme nincs garantálva, és nem iktatta törvénybe a koalíció a szerkesztőségi működési szabályzatok megalkotásának kötelezettségét sem. A szervezet szerint a sajtótörvény alapfilozófiája megmaradt, a változások kozmetikaiak, s világosan látható, hogy „ez a hatalom sem szereti az újságírókat”.