Elektronikus kommunikáció a hivatalokkal - Drága lehet az állami fiók bővítése
Az ESO közigazgatási reform keretében a hivatalok szolgáltatásai otthonról, az interneten keresztül is elérhetővé válnak. A Slovensko.sk portálon miden szlovák polgárnak létrehoztak egy-egy saját elektronikus fiókot, amelyen keresztül kommunikálhat a hivatalokkal. A fiókok tárkapacitása egy gigabájt. Összehasonlításként, egyes e-mail-szolgáltatók ennek tíz-, vagy akár ezerszeresét kínálják ingyenesen. Az állami fiók kapacitása is bővíthető, de csak bizonyos illeték fejében – mutatott rá az Aktuálne.sk portál.
Minden további gigabájtért tíz eurót kell majd fizetni a kormányhivatalnak. Viszont csak három „csomag” közül választhatnak az érdeklődők: egy, tíz vagy száz gigabájttal növelhető a kapacitás, ami tíz, száz vagy ezer euróba kerül.
A bővítés szükségessége nagyban függ majd attól, hogy a polgár milyen aktív, milyen gyakran kommunikál a hivatalokkal, illetve hogy milyen időközönként „takarítja ki” kontóját, vagyis törli a régi üzeneteket és dokumentumokat. A rendszer figyelmeztet majd, ha az elektronikus fiók tulajdonosa eléri a kapacitás 80 százalékát, s helyszűkébe kerül. Amennyiben az érintett nem takarítja ki fiókját, a rendszer automatikusan elkezdi törölni a legrégebbi elolvasott üzeneteket, figyelmeztetéseket.