Csaknem száz embert tartóztattak fel a szerb-magyar határnál

Bács-Kiskun megyében 65 illegális bevándorló próbált Magyarországra jutni hétfőn, őket Hercegszántó, Bácsalmás, Bácsborsód és Kelebia közigazgatási területén akadályozták meg abban, hogy jogellenesen Magyarország területére lépjenek.
A Csongrád megyei Ásotthalomnál kedd hajnalban 27 migráns próbált átjönni Magyarországra, de a rendőrök feltartóztatták és az ideiglenes biztonsági határzárhoz kísérték őket. A rendőrség közleménye kitért arra is, hogy a férfiakból álló csoport tagjai iraki, szír, indiai, illetve pakisztáni állampolgárnak vallották magukat, de sem a személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni.
Németországtól a vártnál kevesebb menedékkérőt fogadnak vissza az uniós társállamok
Németországtól a vártnál jóval kevesebb menedékkérőt fogadnak vissza az uniós társállamok, hétfőn megjelent kormányzati adatok szerint az idei első negyedévben a visszaküldési eljárások közül nagyjából minden tizenharmadik járt sikerrel.
A Bild című lapban ismertetett kimutatás szerint az idén a január-márciusi időszakban a német hatóságok 72 321 menedékkérő ügyében kezdeményezték átadásukat más tagállamnak, kérésüket 5321 esetben teljesítették, ami 7,3 százalékos arányt jelent.
Németországtól 39 251 menedékkérő visszafogadását kérték uniós társállamok, a német hatóságok 14 566 esetben teljesítették a kérést, ami 37,1 százalékos arány.
A visszaküldési, illetve visszafogadási eljárásokat a menekültügyet európai szinten szabályozó dublini rendelet alapján folytatták le, amely főszabályként előírja, hogy abban az államban kell lefolytatni a menekültügyi eljárást, amelyben regisztrálták a kérelmező belépését az EU, illetve a menekültügyi együttműködésben résztvevő európai országok alkotta területre.
Politológus: a migráció valós veszély
A migráció valós veszély - mondta Kiszelly Zoltán politológus az M1 aktuális csatornán Orbán Viktor miniszterelnök hétfői beszédére utalva.
A politológus elmondta nem szabad elfelejteni, még idén döntést hozhat az Európai Bíróság annak a 160 ezer embernek a szétosztásáról, akiket eddig egyik ország sem akart befogadni. Hozzátette, az Európai Unió hamarosan kötelezettségszegési eljárást indíthat egy sor állam, köztük Magyarország, Csehország, Lengyelország, sőt még Ausztria ellen is.
"Tehát a migráció kérdése vissza fog térni az év folyamán még akkor is, ha nem látunk esetleg annyi migránst, mint 2015 nyarán" - mondta.