Chmelhez kerülhet a kultúra
Daniel Krajcer kulturális miniszter már a szerdai kormányülés után úgy nyilatkozott, a SaS tárcavezetői feltehetőleg nem maradnak a helyükön az előrehozott parlamenti választásokig. A liberális miniszterek önmaguktól nem akarnak távozni, holott erre szólította fel őket a kormány keddi bukása után Iveta Radièová.
„Nincs okunk megfutamodni, úgy gondoljuk, jól megálltuk a helyünket a minisztériumok élén, egyik liberális miniszter nevéhez sem fűződik botrány. Nem látjuk okát a lemondásnak, de természetesen megvárjuk a köztársasági elnök döntését“ – mondta Daniel Krajcer.
A szlovák média értesülései szerint a védelmi tárcát a választásokig Mikuláš Dzurinda külügyminiszter igazgatja majd, a szociális tárcát Ivan Uhliarik egészségügy-miniszter, a kulturális minisztériumot Rudolf Chmel miniszterelnök-helyettes igazgatja majd. Ez utóbbi poszt várományosaként délután felmerült A. Nagy László neve is, de ezt a kormányzó körökből senki nem erősítette meg. A köztársasági elnök leghamarabb a hétvégén eldönti, maradhat-e Iveta Radièova a kabinet élén, vagy más személyt bíz meg az ügyvezető kormány igazgatásával.