2015. július 15., 08:36

Botrány a nyitrai Mariatchi-bárban: bíróság elé állnak a vádlottak

NYITRA. A Nyitrai Járásbíróság kitűzte azon vádlottak tárgyalásának a napját, akik 2013-ban és 2014-ben rátámadtak a nyitrai Mariatchi-bárban szórakozó vendégekre és annak tulajdonosára. Mário Pivarèi, a Nyitrai Kerületi Bíróság szóvivője elmondta, hogy a tárgyalás szeptember 25-én lesz.
201507142026410.19.jpg

 

Összesen hat férfit vádolnak garázdasággal és egészséget veszélyeztető cselekedettel. Dušan V., Peter S., Boris H., Martin B. és Michal P. mellett bíróság elé áll majd egy hivatásos katona, Tomáš S. is. A vádak a Mariatchi-bár és annak vendégei ellen elkövetett támadásokkal függnek össze. Az első támadás 2013. október 5-én volt, amikor a fiatal férfiak egy csoportja a veszekedést követően a bár kiszolgáló személyzetére támadt. Akkor három személy különféle sérüléseket szenvedett. A bőrfejűek 2014. január elsején ugyanarra a bárra támadtak. Annak a tulajdonosa igyekezett lefényképezni az ablakokat széttörő vandálokat. Ezért ők nekiestek, és eltörték a lábát.

A vádiratot 2014 novemberében kézbesítették az illetékes bíróságnak, amely aztkövetően a vádlottaknak és jogi képviselőiknek, valamint a károsultaknak is kézbesítette a vádiratokat, és felszólította őket a bizonyítási eljárással kapcsolatos javaslataik közlésére. A bíróság 2015 január végén fejezte be az összes félnek történő kézbesítést. Azután az ügyet átvizsgálták, és április elején az ügyvéd bejelentette: vállalta az egyik vádlott jogi védelmét, és benyújtotta a bizonyítási eljárással kapcsolatos indítványait.

„2015 júniusában, a fő tárgyalás időpontjának kitűzéséhez szükséges összes feltétel átvizsgálása után, a fő tárgyalás időpontját 2015. szeptember 25-re tűzték ki. Azért ez az időpont, mivel a jogi képviselők júliusban és augusztusban szabadságolnak. Egyúttal szükséges hangsúlyozni azt, hogy a bíróságnak a fő tárgyalás időpontjának meghatározásakor tekintettel kellett lennie az adott szenátusnál a már kitűzött tárgyalásokra is“ – magyarázta Pivarèi.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.