Bombariadó volt egy dunaszerdahelyi középiskolában
DUNASZERDAHELY. Bombariadó miatt kiürítették a dunaszerdahelyi Neratovice téren található Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolát hétfőn.
A tűzoltók röviddel fél 12 előtt értesültek arról, hogy egy ismeretlen személy bejelentése szerint bomba található a dunaszerdahelyi Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolában. A rendőrség hozzávetőleg 400 diákot és 50 iskolai alkalmazottat menekített ki az épületből. A tűzoltók lekapcsolták az iskolát a villany- és gázvezetékről, majd lezárták a helyszínt – tájékoztatott Tomáš Bílik, a Nagyszombat megyei tűzoltó-parancsnokság szóvivője.
Bombát nem találtak, a rendőrség rémhírterjesztés gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indított eljárást. Az ügy részleteit még vizsgálják – tette hozzá a szóvivő.
Forrás
Webnoviny.sk