Befagyasztaná a képviselők bérét a kormány
A kormányzó Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) frakcióvezetője Daniel Lipšic független képviselő kijelentésére reagált, miszerint el szeretné érni a köztisztviselők jövő évi bérének befagyasztását, amivel 3,2 millió eurót spórolhatna meg az állam. Laššáková szerint Lipšic indítványa későn érkezik, mivel a bérek jelenlegi szinten tartását már a kormánypárt is tervezi, s a javaslatot várhatóan a parlament novemberi ülésén terjeszti majd elő. „A válság még nem ért véget, spórolunk a közpénzekkel” – fogalmazott.
A kormány szándékát Peter Kažimír pénzügyminiszter is megerősítette. A tárcavezető elmondta, hogy a bérek befagyasztásának javaslatát a 2014-re vonatkozó költségvetés-tervezetbe is belefoglalták.
A köztisztviselők bérét a tavalyi év végén is befagyasztották. Az intézkedés a képviselők, az államfő, a miniszterek, az Állami Számvevőszék elnöke és alelnöke, illetve a legfőbb ügyész mellett első alkalommal érintette a bírákat is. A parlament tavaly 140 igen szavazattal gyorsított eljárásban fogadta el a törvénymódosítást, hogy az idén januártól életbe léphessen.