Bányatóba fulladt egy losonci fiatalember
A kavicsbánya zárt területen található, kerítés veszi körül. A háromfős társaság, a 19 éves Péter, a 16 éves Miro és a 17 éves Ingrid átmászott a kerítésen. Elsőként Miro ugrott a vízbe, Peter követte, annak ellenére, hogy nem tudott úszni - írja Nový èas online portálja. A hírportál értesülése szerint a szerencsétlenül járt fiatalember teste azonnal elmerült és többé nem bukkant fel. „Odaúsztam arra a helyre, ahol Pétert elnyelte a víz, de nem tudtam megtalálni őt“ – állítja a 16 éves Miro.
Miután Ingrid segítséget hívott, egy rendőr is kereste Pétert a vízben, de ő sem járt sikerrel. A tetemet később a rimaszombati búvárok találták meg a 6 méter mélységű tóban.
A Nový èas információi szerint Péter édesanyja nem hiszi, hogy fia önszántából ugrott a mély vízbe. A halál okát bírósági boncolással állapítják meg. A rendőrség büntetőjogi eljárást indított emberölés vétke miatt.