Az Okoličány ügyben a rendőrség többletmunkát végzett
A jogerősen elítélt Róbert Okoličány ügyében a rendőrség nem mondott csődöt, sőt többletmunkát végzett. Ezt Tibor Gašpar országos rendőrfőkapitány mondta a TA3 hírtelevízió vasárnapi műsorában.

Gašpar kifejtette: a rendőrség csak akkor léphet, ha elfogatási parancsot kap.
Maga a főbűnös, Róbert Okoličány azonban szökésben van. Mint a rendőrfőkapitány megjegyezte: „Egy konkrét személy, Okoličány úr valahol még szaladgál, nem tudjuk hol. Most ismét arra várunk, hogy elfogatási parancsot adnak ki, hogy léphessünk és külföldön is nyomozhassunk.
Gašpar szerint a kelet-szlovákiai alvilág feje már korábban fülest kapott az ítéletről. „Ott vannak az ügyvédei, és időben lépett. Elfogató parancs híján akkor sem korlátozhattuk volna személyi szabadságában, ha egy méterre álltunk volna tőle.”