2014. január 2., 12:38

Államfőválasztás: Hrušovský összegyűjtötte a támogató aláírásokat

POZSONY. Pavol Hrušovský, a Kereszténydemokrata Mozgalom, a Most-Híd, illetve a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió-Demokrata Párt jelöltje elegendő támogató aláírást gyűjtött össze ahhoz, hogy induljon az államfőválasztáson.

Pavol Hrušovský mai sajtótájékoztatóján közölte: a rendelkezésre álló rövid idő alatt 16 ezer olyan választópolgár aláírását gyűjtötte össze, akik támogatják, hogy harcba szálljon a köztársasági elnöki tisztségért.

A Kereszténydemokrata Mozgalom (KDH), a Most-Híd, illetve a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unió-Demokrata Párt (SDKÚ-DS) elnökjelöltje hangsúlyozta: nem lenne szerencsés, ha az ország három legfőbb közjogi méltósága egyetlen párthoz tartozna.

Hrušovský elmondása szerint másféle államfő szeretne lenni, mint az eddigiek voltak. „Normális és emberi akarok lenni, egy Szlovákia polgárai közül” – fogalmazott. Hozzátette, hogy köztársasági elnökként elsőként a bírói hatalommal foglalkozna, párbeszédet kezdeményezne az alkotmány ezzel kapcsolatos részének módosításáról. Úgy gondolja ugyanis, hogy a bírói hatalom működése jelenleg Szlovákia egyik legégetőbb problémája.

Az államfőválasztás első fordulójára 2014. március 15-én kerül sor, az esetleges második kört március 29-én tartják majd. A jelölteknek 15 ezer választópolgár vagy 15 parlamenti képviselő támogató aláírását kell megszerezniük az induláshoz. Az államfőjelölteknek legkésőbb január 9-én kell leadniuk az összegyűjtött kézjegyeket.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.