A nővérek bizonyos feltételekkel elfogadják Fico ajánlatát
Minderről Monika Kavecká, a Nővérek és Szülészasszisztensek Szakszervezeti Szövetségének (OZSaPA) elnöke tájékoztatott. Elmondása szerint a feltételek csak azokra a nővérekre vonatkoznának, akik a mai napig felmondás alatt állnak. Az említette feltételek közé sorolandó a meghatározatlan időre szóló munkaszerződések, a munkavégzés helye és az eredeti beosztás feltüntetésével. Követelik továbbá valamennyi kórházban a személyi normatívák betartását, valamint a magasabb bérek szavatolását, úgy, ahogy azt az idén jóváhagyott új törvény szabályozza.
A nővérek felszólították a kormányfőt, mielőbb kezdődjenek meg a nővérek egyes kórházakba való visszatérése konkrét feltételeivel kapcsolatos tárgyalásokat. „A nővérek képviselői a hétvégén is készek a tárgyalásra“ – hangsúlyozta Kavecká. Véleménye szerint a nővérek nem térnek vissza a kórházakba, míg a megállapodásnak megfelelően alá nem írták a szerződéseket.
Azt viszont Kavecká nem tudta megmondani, mi történik azokkal a nővérekkel, akiket a felmondás alatt állók helyett vettek fel. Véleménye szerint, tekintettel „a jelenlegi személyzeti normatívák betartására”, szükség lesz arra, hogy megtartsák őket. Úgy gondolja, a nővérszakszervezet és a kamara is azt szeretné, ha a nővérek munkahelyeiken elégedettek lennének.