1956 üzenete a felvidéki magyarok számára a bátorság üzenete
Az ünnepi megemlékezés nyitányaként Boráros Imre Kossuth-díjas színművész mondott el egy verset, majd a város polgármestere, Hájos Zoltán köszöntötte a jelenlévőket.
A megemlékezés fő szónoka, Menyhárt József, a Magyar Közösség Pártja elnöke volt. „56 emlékezete még élő, a mában alakítható emlékezet. Ennek felelőssége ezért a ma emberéé” – figyelmeztetett ünnepi beszédében a Magyar Közösség Pártjának elnöke. A Diktatúrák áldozatainak emlékművénél az MKP regionális vezetésén kívül jelen voltak a civil szervezetek képviselői, a városvezetés és a Most-Híd politikusai is.
A dunaszerdahelyi megemlékezésen Menyhárt József, MKP elnök azt mondta: 1956 üzenete a szlovákiai magyarok számára a bátorság üzenete. Ezzel a bátorsággal kell élniük a mindennapjainkat és dönteniük a felvidéki magyaroknak a novemberi megyei választásokon.
"56 egyrészt azt üzeni, hogy nem kell félnünk. Nem kell félnünk, mert vagyunk elegen. Vagyunk elegen ahhoz, hogy dönthessünk magunkról. Ehhez természetesen mindenkinek ott kell lennie a helyén, s helyt kell állnia. Úgy, ahogy 56-ban is mindenki tudta, hol a helye" - fogalmazott az MKP elnöke.
A pártelnök szerint az akkoriak bátorsága és elszántsága lehet a példa a mindennapi küzdelmekben, és abban, hogy a jogainkból nem szabad engedni. "56-ban az utca embere azért küzdött, és nem volt számára kérdéses, hogy egy elnyomó rendszert kellett visszaszorítania. Számunkra most nem egy elnyomó rendszert kell megdönteni, viszont nem szabad hagynunk és egy lépést sem szabad hátrébb lépnünk az eddig kiharcolt jogainkból" - hangsúlyozta ünnepi beszédében a Magyar Közösség Pártja elnöke, Menyhárt József.
Az ünnepi megemlékezés végén a résztvevők megkoszorúzták a Diktatúrák áldozatainak emlékművét.