Új elitfegyvernem született Magyarországon
Tíz magyar honvédtiszttel létrejött a Magyar Honvédség új, az űrhadviseléssel foglalkozó elitfegyvernemének magva. A katonák a Debreceni Egyetemen több más felsőoktatási intézmény, cégek és a honvédség együttműködésében kaptak XXI. századi tudást.

Böröndi Gábor altábornagy szerint
A Magyar Honvédség parancsnokhelyettese hangsúlyozta: Magyarországnak és a Magyar Honvédségnek elemi érdeke, hogy tudja, mi folyik az űrben, enélkül a haderőfejlesztés több eleme is óriási csorbát szenved, ezért döntött úgy a Magyar Honvédség vezetése, hogy a Debreceni Egyetemmel, a Műszaki Egyetemmel, az Eötvös Loránd Tudományegyetemmel és számos ipari céggel együttműködve kezdje meg ezt a képzést.
Az okleveleket Németh Szilárd adta át a tanfolyamot elvégző tíz honvédtisztnek. A Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára azt mondta: a nagyhatalmak, de a feltörekvő országok is arra készülnek, hogy kilépjenek az űrbe, és onnan irányítsák a földi életet. Az államtitkár szerint ennek vannak nemzetbiztonsági, gazdasági kockázatai és előnyei is.
– hangsúlyozta.
Németh Szilárd szerint az űrhadviselés a világ olyan kihívásai közé tartozik, mint a terrorizmus, az illegális migráció vagy a kiberhadviselés, utóbbi pedig összefügg az űrben elfoglalt helyével az országnak.
Ferencz Orsolya, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) űrkutatásért felelős miniszteri biztosa az oklevélátadón azt mondta,
– Az űripar, az űrtudomány és a Magyar Honvédség jó együttműködéséhez a KKM – amely 2018 óta felügyeli Magyarország űrtevékenységét – a jövőben is minden segítséget megad – jelezte a miniszteri biztos.
Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora az oklevelek átadása előtt azt mondta: