Szerelem van a levegőben, vigyázzunk a vadak és saját egészségünkre!
Az őznász ezekben a napokban tetőzik környékünkön. A körülbelül egy hónapon át tartó időszak során a vadak aktívabbak nappal is. Gyakran keresztezik a közutakat és figyelmetlenek a tomboló hormonok miatt.

A bakok nem tudnak nagyon másra figyelni a suták felhajtásán és más bakok elűzésén kívül, éppen ezért kell nekünk figyelmesebbnek lennünk. A vadászok arra kérnek mindenkit, ne csak a vadveszélyt jelző tábláknál legyenek előrelátóak és vezessenek lassabban, óvatosabban. Jellemzően szürkületkor és hajnalban nagyobb a balesetveszély, ezért ezekben a napszakokban még előrelátóbbnak kell lennünk. Amennyiben egy őz szalad át az úton, szinte biztos, hogy követi egy másik, ezért próbáljuk meg bevárni.
Ha az ütközés elkerülhetetlen, semmiképp ne rántsuk el a kormányt, mert lesodródhatunk az útról, vagy a szembesávban ütközhetünk egy másik járművel, növelve ezzel a baleset súlyosságát. Vészfékezzünk és tartsuk egyenesben a járművet, még ha az ösztöneink mást is súgnak.
Baleset esetén semmiképpen sem vihetjük haza a vadat, mert az lopásnak számít. Értesítenünk kell a rendőrséget, akik a körzethez tartozó vadászoknak adnak jelentést és felmérik a keletkezett kárt, majd jegyzőkönyvet írnak, hiszen közúti balesetnek számít egy ekkora vaddal való ütközés.
Amennyiben az állat elszaladt, felkutatják. Balkó Imre, a Koloni Vadászszövetség volt elnöke portálunknak elmondta:
Sajnos a megsebesült vadakat nekünk kell kiiktatnunk, mert a szabadban csak tovább szenvednének. Mindig szomorú, ha erre kerül sor, hiszen javarészt elkerülhetőek lennének nagyobb odafigyeléssel ezek a balesetek.
Portálunk kérdésére többen is jelentkeztek, akik már ütköztek őzzel és arról számoltak be, amennyiben biztosításukban szerepelt az ilyen jellegű baleset lehetősége, maradéktalanul fizette a károkat a biztosító, ellenkező esetben sajnos nem számíthatunk kárpótlásra.