2026. június 27., 12:38

Szeptembertől bárki nem kaphat járművezetői jogosítványt

Ahhoz, hogy autósiskolában vezetői engedélyt szerezzenek, mostantól alsó középfokú végzettség szükséges, azaz el kell végezni az általános iskolát vagy a nyolcéves gimnázium negyedik évfolyamát.

Szigorítás
Illusztráció
Fotó: pexels.com

A jelentkezőnek igazolnia kell az autósiskolában a tanulmányait. Bármilyen középiskolai bizonyítványt, egyetemi oklevelet vagy középiskolai, illetve egyetemi tanulmányok igazolását is be lehet hozni. Ez a közúti közlekedési törvény módosításából következik, amelyet a parlament június elején fogadott el. A módosítás szeptemberben lép hatályba.

A jogszabályváltozás azonban magát a képzés végrehajtását is szabályozza. Mostantól az autósiskolában tanulóknak először elméleti vizsgákat kell teljesíteniük. Csak ezután vehetnek részt a gyakorlati képzésben. A módosított törvénynek ez a része azonban csak jövő szeptemberben lép hatályba.

A javaslat azt feltételezi, hogy egy erre a célra bevezetett elektronikus szolgáltatáson keresztül lehetőség lesz elméleti vizsgára jelentkezni, vezetői engedély iránti kérelmet benyújtani, valamint a vezető melletti utasülésen ülő személyt regisztrálni”

– mutatott rá az anyagban a változtatást átültető Belügyminisztérium.

Megosztás
Címkék