Szeptembertől bárki nem kaphat járművezetői jogosítványt
Ahhoz, hogy autósiskolában vezetői engedélyt szerezzenek, mostantól alsó középfokú végzettség szükséges, azaz el kell végezni az általános iskolát vagy a nyolcéves gimnázium negyedik évfolyamát.
A jelentkezőnek igazolnia kell az autósiskolában a tanulmányait. Bármilyen középiskolai bizonyítványt, egyetemi oklevelet vagy középiskolai, illetve egyetemi tanulmányok igazolását is be lehet hozni. Ez a közúti közlekedési törvény módosításából következik, amelyet a parlament június elején fogadott el. A módosítás szeptemberben lép hatályba.
A jogszabályváltozás azonban magát a képzés végrehajtását is szabályozza. Mostantól az autósiskolában tanulóknak először elméleti vizsgákat kell teljesíteniük. Csak ezután vehetnek részt a gyakorlati képzésben. A módosított törvénynek ez a része azonban csak jövő szeptemberben lép hatályba.
– mutatott rá az anyagban a változtatást átültető Belügyminisztérium.