2024. november 13., 14:40
Frissítve: 2024. nov. 13. 16:06

Šutaj Eštok: Elemezzük, hol történt hiba a kassai rendőri beavatkozásnál

Az Ellenőrzési Szolgálati Hivatal (ÚIS) vizsgálja a Kassán őrizetbe vett személy megölésének ügyét, a belügyminisztérium azt elemzi, hogy történhetett ez meg.

Šutaj Eštok
Fotó: TASR
Ha a rendőr felettese is hibázott, biztosíthatom önöket, hogy ő is felelősségre lesz vonva

– szögezte le Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) belügyminiszter a kormány szerdai ülése előtt. Hozzátette, nem fognak szemet hunyni semmi felett.

A belügyminiszter leszögezte, hogy

a belső ellenőrzés villámgyorsan cselekedett.

Az összes ellenőrző mechanizmus megfelelően működött az Országos Rendőr-főkapitányságon és kerületi és a járási rendőrkapitányságon is

– tette hozzá.

Šutaj Eštok szerint

megfelelőek és kellően szigorúak a rendőrségi pszichológiai tesztek, a felvételinél ezen a rostán hullanak ki a legtöbben.

Szerinte azon lehet elgondolkodni, hogy időnként, véletlenszerűen a tesztek megismétlésére küldjék a rendőröket.

Azt is hozzátette, felgyorsítják a testkamerák bevezetését, elképzelhető, hogy december 1-től próbaképpen viselhetik a rendőrök, feltehetően Kelet-Szlovákiában.
A belső ellenőrzés emberölés különösen súlyos bűncselekménye miatt indított eljárást egy kassai rendőr ellen, aki november 5-én súlyos sérüléseket okozott egy tetten ért és őrizetbe vett személynek, aki másnap a kórházban belehalt sérüléseibe.

A gyanúsítottat 12-15 év szabadságvesztésre ítélheti a bíróság. A Kassán történtekkel csütörtökön (november 14.) várhatóan foglalkozik a parlament védelmi és biztonsági bizottsága is.
Felelősségre vonást követel a KDH a kassai rendőri túlkapás miatt

Az ellenzéki KDH szigorú büntetőjogi felelősségre vonást követel a kassai (Košice) rendőri túlkapás miatt - jelentette ki Viliam Karas, a KDH alelnöke. A mozgalom az óvintézkedésekre is kíváncsi, amelyekkel elérik, hogy a rendőrök a törvényes keretek között és az előírások szerint intézkedjenek.

Kérdéseink vannak a belügyminiszterhez és a rendőrfőkapitányhoz is, milyen intézkedéseket tesznek, hogy a rendőrök a törvényes keretek között és az előírások szerint intézkedjenek, és az embereknek ne kelljen tartaniuk tőlük

– közölte Karas.
Hozzátette, egyre romlanak a felderítettségi mutatók.

A testületnél csökken a morál és a rend, ennek következménye a rendőri brutalitás növekedése

- hangsúlyozta.

A KDH szerint leépül az állomány, részben azért, mert sok rendőr hagyja el a testületet, másrészt azok miatt a változások miatt, amelyeket Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) belügyminiszter és a rendőr-főkapitányság új főnöksége vezetett be.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.