Rudolf Huliak írásban kért bocsánatot
Rudolf Huliak (független) idegenforgalmi és sportminiszter írásban bocsánatot kért Marián Hletko természetvédőtől a rá vonatkozó valótlan állításai miatt.
Ezzel egyidejűleg megfizetett számára 7500 euró nemvagyoni kártérítést is. A tárcavezető ezzel teljesítette a Zólyomi Járásbíróság (Okresný súd Zvolen) ítéletéből adódó kötelezettségeit, amelyet a Besztercebányai Kerületi Bíróság is helybenhagyott. A TASR hírügynökséget erről Hletko jogi képviselője, Michal Kiča tájékoztatta.
– nyilatkozta Kiča.
Hletko értékelte, hogy az ügy végleg lezárult. Véleménye szerint a bírósági döntések azt mutatják, hogy senki – még egy miniszter sem – áll a törvény felett. „Nem volt könnyű, de az igazságért megéri küzdeni, és megéri védekezni a nyilvánvaló hazugságok ellen, amelyeket a politikusok egyre gyakrabban vetnek be nemcsak a természetvédők, hanem általában az aktív állampolgárok ellen is” – jegyezte meg. A természetvédő bízik benne, hogy az egész folyamat és annak eredménye tanulságul szolgál majd mindazoknak, akik rossz szándékkal lépnek be a nyilvános vitákba.
Bár a miniszter fellebbezett a döntés ellen, a Besztercebányai Kerületi Bíróság 2026 májusában az elsőfokú ítéletet teljes terjedelmében helybenhagyta. Huliak így a bocsánatkérő levelet június 22-én kézbesítette Hletko részére.