Robbanószerek és egy lőfegyver a szemétdombon
A nagyszombati hulladékgazdálkodási vállalat osztályozói az egyik hulladéklerakatban két működőképes jugoszláv gyártású kézigránátot és egy rövidcsövű sörétes fegyvert találtak még hétfőn.

Ezt találták
Fotó:
Rendőrségi felvételek
A robbanószerkezeteket és a lőfegyvert a rendőrség most szakértői vizsgálatra küldte és egyúttal arra is keresik a választ, használták-e a sörétes puskát valamilyen bűncselekmény elkövetésénél.
A Nagyszombat megyei rendőrségi szóvivő, Zlatica Antalová elmondta, hogy a nyomozás kiterjed arra is, nem történt-e illegális fegyverkereskedelem, de megpróbálják felderíteni azokat a körülményeket is, hogyan kerülhettek ezek a tárgyak a hulladéklerakatra.
Ezzel kapcsolatban a szóvivő felhívta a figyelmet, hogy aki robbanószert vagy fegyvert talál, azonnal jelentse azt a rendőrségnek.
Címkék