2020. augusztus 27., 12:46

Péntek estétől szerda reggelig teljesen lezárják a régi Szenci utat

Pénteken (augusztus 28.) 22 órától szerda (szeptember 2.) 4 óráig teljesen lezárják a Metro nagyáruház melletti I/61-es régi Szenci utat. Erről a pozsonyi nulladik elkerülőút fő kivitelezője, a D4R7 Construction társaság tájékoztatott a honlapján.

Útelterelés
Útelterelés
Fotó: d4r7.com

Az útlezárásra a D4-es autópálya építésével, illetve az I/61-es út felújításával kapcsolatos munkálatok miatt kerül sor.

A pozsonyi elkerülőutat több társult cég építi, melynek élén a spanyol Cintra társaság áll. Az útépítést egy a köz- és magánszféra közötti együttműködésen alapuló ún. PPP-projekt keretében valósítják meg. Ez magában foglalja egy 27 km hosszú autópálya-szakasz megépítését Horvátjárfalu  és Récse között (D4), valamint egy körülbelül 32 kilométeres gyorsforgalmi útszakasz megépítését is Főrév  és Egyházgelle között (R7).

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.