2026. június 22., 15:57

Országszerte szükség volt a tűzoltók beavatkozására a vasárnapi viharok után

Országszerte szükség volt a tűzoltók beavatkozására a vasárnapi (június 21.) viharok után.

tűzoltók
Illusztrációs felvétel
Fotó: Rózsár Vince

Pozsony megyéből érkezett a legtöbb riasztás, összesen 19, Besztercebánya (Banská Bystrica) megyéből 15 – tájékoztatott a közösségi médiában a Tűzoltó- és Mentőszolgálat (HaZZ).

Főleg letört ágakat, kidőlt fákat, gépkocsikra zuhant ágakat kellett eltávolítaniuk, továbbá családi házak pincéjéből vizet szivattyúzni, valamint út vagy vasúti töltést alatti, hordaléktól eldugult vízelvezető átereszeket kellett kitisztítani.

Egy esetben villámcsapás miatt kigyulladt családi házat oltottak el.

Megosztás
Címkék