Őrizetbe vette a NAKA a pénzügyőrség volt tisztségviselőjét
Őrizetbe vette a Nemzeti Bűnüldöző Ügynökség (NAKA) a pénzügyminisztérium volt tisztségviselőjét Erdőháton, Gímes községben – tájékoztatott a rendőrség a közösségi hálón.

A férfit erőszakos bűncselekmény elkövetésével vádolják. „Büntetőeljárás indult az ügyben" - tette hozzá a rendőrség. A Denník N értesülése szerint Ľudovít Makóról, a pénzügyőrség volt magas beosztású vezetőjéről van szó.
Slivka tájékoztatása szerint a bűncselekményt a 2011 és 2017 közötti időszakban követték el. Két személy ellen indult eljárás a Takáč-banda néven ismert bűnszervezet támogatása és bűnszervezetben elkövetett bűncselekmény miatt.
„Négy gyanúsítottat, köztük Ľudovít. M.-t őrizetbe vették, neki egy 2011-ben elkövetett zsarolásért is felelnie kell" - mondta Slivka.
A nyomozó vizsgálja Ľudovít M. további ügyeit is, a rendőrség ezért arra kéri az esetleges áldozatokat, jelentkezzenek és tegyenek vallomást.