2020. június 19., 08:39

Orbán Viktor: fel vagyunk készülve egy második hullámra

Liberális imperializmus uralkodik Nyugat-Európában, amiben az amerikai demokraták és gyakran a nemzetközi bíróságok is benne vannak. Háttérhatalmi szervezkedések vannak, könnyen megtalálható ennek kapcsolata a Soros-féle hálózattal, amely mindennek a főparancsnoksága – mondta ma reggel Orbán Viktor az Európai Bíróság tegnapi ítéletéről. A miniszterelnök a Kossuth Rádió reggeli műsorának adott ismét interjút.

Orbán Viktor
Orbán Viktor a Kossuth Rádióban
Fotó: MTI
Fontos figyelmeztetés Szlovénia esete

Az ukrán, román és szlovén helyezetre való tekintettel nem korai megszüntetni a veszélyhelyezet? - szólt az első kérdés. Orbán Viktor beszélt a szlovén miniszterelnökkel, és elmondta –

legalább három balkáni országgal szemben visszaállítják a belépési korlátozást Szlovéniában (karanténba kell vonulniuk a belépőknek), ami fontos figyelmeztetés. Észnél kell lenni, ha szabad ilyen egyszerűen fogalmaznom.
Most ünnepeljünk, de készüljünk is

Az első csatát megnyertük, sikerült megmenteni több tízezer ember életét. Tekintsük ezt nagy teljesítménynek, hiszen mi lenne nagyobb tett, mint életeket menteni - mondta a miniszterelnök. A siker előfeltétele a fegyelmezettség és az összfogás volt. Ha jön második hullám, akkor ezt a kettőt kell elővenni. Nem azt mondom, hogy már most féljünk, örüljünk inkább annak, ami sikerült - mondta. A magyar egészségügyi rendszer jobban teljesített, mint a nyugat-európaiak.

Viszont, ha a járvány visszatér, nem fogunk habozni, hogy a szükséges jogi és gazdasági lépéseket megtegyük, hiszen emberek életét kell majd megmenteni

– mondta a miniszterelnök.

Beszélt a járványügyi készültségről, ahol a tisztifőorvos hatáskörei meg vannak erősítve, a szükséges védőeszközök rendelkezésre állnak, a raktárak tele vannak.

Ne felejtsük, hogy az egészségügy felkészületlensége miatt haltak meg külföldi országokban rendkívül sokan. Katonainak mondható logika alapján felkészült Magyarország egy tömeges fertőzésre.

Pintér Sándor, Kásler Miklós és jómagam pontosan tudjuk, melyik dossziét kell kinyitni, ha visszatér a járvány - fogalmazott. Szerinte ebből a felkészültségből még 10-20 évig megélhetünk.

A nyugati áldatlan állapotok

Nyugaton emberek halnak meg, mert nem tudják őket ellátni, a négy legnagyobb európai gazdaságból hármat meg kell menteni, több nyugat-európai gazdaság GDP-je több mint 10%-kal zuhan idén, adósságuk 120% fölé emelkedik.

 Szobrokat döntögetnek, bandaháborúk zajlanak civilizált nyugati országok utcáin. Üzennek nekünk, hogy kell üzemeltetni egy demokráciát – nem tudom, sírjak vagy nevessek

– fogalmazott Orbán.

A liberális imperializmus nyugat-európai főparancsnoksága a Soros-hálózat

A nemzetközi politikai színtéren kétfajta szereplő van a miniszterelnök szerint: az egyik a nemzeti kormányok, a másik pedig az a nemzetközi csoport, akik birodalomba akarják gyömöszölni a nemzetállamokat. Európára nézve ma megdöbbentő képet kell látnunk – mondta a kormányfő. Régen a Nyugat mindig a jó dolgokat, a pozitívumokat jelentette, most viszont ha végigtekintünk Európán, azt kell látnunk, hogy emberek halnak meg, mert nem tudják őket ellátni és egy erőszakhullám söpör végig a nyugati világon. Európa négy legnagyobb gazdaságából hármat meg kell menteni.

A liberális imperializmus az, ami rá akarja erőltetni saját véleményét az egyet nem értőkre, legyen szó munkáról, családról vagy épp a migrációról.

Orbán Viktor úgy látja, hogy ennek a liberális imperializmusnak a nyugat-európai főparancsnoksága a Soros-hálózat.

A politizáló szervezetek átláthatósága fontos ügy

A civiltörvényben hozott luxemburgi ítélet kapcsán a kormányfő azt mondta, hogy az azt megelőző nemzeti konzultációban résztvevők 90 százaléka támogatta a civil szervezetek átláthatóságát és még Luxemburgban sem merték azt mondani, hogy az átláthatósággal lenne problémájuk.

A kormányfő szerint a politikai életben részt vevő szervezetekre egységes szabályozás kell, hogy vonatkozzon, függetlenül attól, hogy van-e parlamenti képviseletük, így a pártokra és más politizáló szervezetekre ugyanolyan erejű szabályoknak kell vonatkozni.

Ha nem szégyen a pénzt elfogadni, akkor nem szégyen azt nyilvánosságra hozni

– fogalmazott Orbán Viktor.

A miniszterelnök szerint

Magyarországon vannak a politikai életnek olyan szereplői, akik csökkenteni akarják Magyarország szuverenitását.

Ők azok, akik azt szeretnék, hogy a magyar emberektől minél több jogot Brüsszelbe szállítsanak, de a kormányfő úgy gondolja, hogy Magyarirszágon „a rendes emberek vannak többségben”, nem pedig azok, akik a nemzetközi színtéren hazájuk ellen beszélnek.

Magyarországra nézve a gazdasági válság kevésbé veszély, inkább egy lehetőség

A nemzeti konzultációt a „legfontosabb dolognak” nevezte a kormányfő. Nézete szerint a demokráciában egyetlen megfellebbezhetetlen eredmény van, ez pedig a választási eredmény. Viszont választás csak négyévente van, de a nemzetközi színtéren a csatákat nemcsak négyévente vívják. Ezért szükség van arra, hogy folyamatosan egyetértési pontokat alakítsanak ki az emberek és a kormány között.

A gazdasági kihívásokról Orbán Viktor azt mondta, hogy

nagy a baj Nyugaton, egyes országokban a nemzeti össztermék akár 10 százaléknál is nagyobb mértékben csökken, az államadósság pedig elszáll. Ez most nem tűnik nagy gondnak mert a piacon rengeteg az „olcsó pénz”, de a gazdaság ciklikus működése miatt elkerülhetetlen, hogy az „olcsó pénzt” előbb-utóbb felváltja a drága pénz. Azok az országok pedig, akik 100 vagy 120 százalékos államadóssággal küzdenek, nem tudnak majd mit csinálni és jönnek hozzájuk az uzsorások.

Számos uniós ország gazdasága „gyalázatos állapotban” van, ezért most Magyarország segít az uniós hitelfelvételben. „Magyarország esetében a veszély nem nulla, de sokkal inkább lehetőség, mint veszély” – fogalmazott.

Lánchíd-ügy

A Lánchíd felújításának meg nem kezdése kapcsán a kormányfő úgy kezdte, hogy „vannak dolgok, amik meghaladják a mi értelmünket.” Ugyanakkor hozzátette, nem rossz szándékot lát, sokkal inkább szerencsétlenkedést. Ezért van szükség gyakorlati emberekre a városházán, mert ők tudnak cselekedni.

 

A költségek ügyében a kormányfő úgy fogalmazott:

 

„Szánalmasnak tartom, hogy pénzhiányra hivatkoznak.”

A főváros számláján 180 milliárd forint van, ezért a miniszterelnök nem látja, miféle pénzhiányról van szó.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.