Orbán Viktor: fel vagyunk készülve egy második hullámra
Liberális imperializmus uralkodik Nyugat-Európában, amiben az amerikai demokraták és gyakran a nemzetközi bíróságok is benne vannak. Háttérhatalmi szervezkedések vannak, könnyen megtalálható ennek kapcsolata a Soros-féle hálózattal, amely mindennek a főparancsnoksága – mondta ma reggel Orbán Viktor az Európai Bíróság tegnapi ítéletéről. A miniszterelnök a Kossuth Rádió reggeli műsorának adott ismét interjút.

Az ukrán, román és szlovén helyezetre való tekintettel nem korai megszüntetni a veszélyhelyezet? - szólt az első kérdés. Orbán Viktor beszélt a szlovén miniszterelnökkel, és elmondta –
Az első csatát megnyertük, sikerült megmenteni több tízezer ember életét. Tekintsük ezt nagy teljesítménynek, hiszen mi lenne nagyobb tett, mint életeket menteni - mondta a miniszterelnök. A siker előfeltétele a fegyelmezettség és az összfogás volt. Ha jön második hullám, akkor ezt a kettőt kell elővenni. Nem azt mondom, hogy már most féljünk, örüljünk inkább annak, ami sikerült - mondta. A magyar egészségügyi rendszer jobban teljesített, mint a nyugat-európaiak.
– mondta a miniszterelnök.
Beszélt a járványügyi készültségről, ahol a tisztifőorvos hatáskörei meg vannak erősítve, a szükséges védőeszközök rendelkezésre állnak, a raktárak tele vannak.
Pintér Sándor, Kásler Miklós és jómagam pontosan tudjuk, melyik dossziét kell kinyitni, ha visszatér a járvány - fogalmazott. Szerinte ebből a felkészültségből még 10-20 évig megélhetünk.
Nyugaton emberek halnak meg, mert nem tudják őket ellátni, a négy legnagyobb európai gazdaságból hármat meg kell menteni, több nyugat-európai gazdaság GDP-je több mint 10%-kal zuhan idén, adósságuk 120% fölé emelkedik.
– fogalmazott Orbán.
A nemzetközi politikai színtéren kétfajta szereplő van a miniszterelnök szerint: az egyik a nemzeti kormányok, a másik pedig az a nemzetközi csoport, akik birodalomba akarják gyömöszölni a nemzetállamokat. Európára nézve ma megdöbbentő képet kell látnunk – mondta a kormányfő. Régen a Nyugat mindig a jó dolgokat, a pozitívumokat jelentette, most viszont ha végigtekintünk Európán, azt kell látnunk, hogy emberek halnak meg, mert nem tudják őket ellátni és egy erőszakhullám söpör végig a nyugati világon. Európa négy legnagyobb gazdaságából hármat meg kell menteni.
Orbán Viktor úgy látja, hogy ennek a liberális imperializmusnak a nyugat-európai főparancsnoksága a Soros-hálózat.
A civiltörvényben hozott luxemburgi ítélet kapcsán a kormányfő azt mondta, hogy az azt megelőző nemzeti konzultációban résztvevők 90 százaléka támogatta a civil szervezetek átláthatóságát és még Luxemburgban sem merték azt mondani, hogy az átláthatósággal lenne problémájuk.
A kormányfő szerint a politikai életben részt vevő szervezetekre egységes szabályozás kell, hogy vonatkozzon, függetlenül attól, hogy van-e parlamenti képviseletük, így a pártokra és más politizáló szervezetekre ugyanolyan erejű szabályoknak kell vonatkozni.
– fogalmazott Orbán Viktor.
A miniszterelnök szerint
Ők azok, akik azt szeretnék, hogy a magyar emberektől minél több jogot Brüsszelbe szállítsanak, de a kormányfő úgy gondolja, hogy Magyarirszágon „a rendes emberek vannak többségben”, nem pedig azok, akik a nemzetközi színtéren hazájuk ellen beszélnek.
A nemzeti konzultációt a „legfontosabb dolognak” nevezte a kormányfő. Nézete szerint a demokráciában egyetlen megfellebbezhetetlen eredmény van, ez pedig a választási eredmény. Viszont választás csak négyévente van, de a nemzetközi színtéren a csatákat nemcsak négyévente vívják. Ezért szükség van arra, hogy folyamatosan egyetértési pontokat alakítsanak ki az emberek és a kormány között.
A gazdasági kihívásokról Orbán Viktor azt mondta, hogy
Számos uniós ország gazdasága „gyalázatos állapotban” van, ezért most Magyarország segít az uniós hitelfelvételben. „Magyarország esetében a veszély nem nulla, de sokkal inkább lehetőség, mint veszély” – fogalmazott.
A Lánchíd felújításának meg nem kezdése kapcsán a kormányfő úgy kezdte, hogy „vannak dolgok, amik meghaladják a mi értelmünket.” Ugyanakkor hozzátette, nem rossz szándékot lát, sokkal inkább szerencsétlenkedést. Ezért van szükség gyakorlati emberekre a városházán, mert ők tudnak cselekedni.
A költségek ügyében a kormányfő úgy fogalmazott:
„Szánalmasnak tartom, hogy pénzhiányra hivatkoznak.”
A főváros számláján 180 milliárd forint van, ezért a miniszterelnök nem látja, miféle pénzhiányról van szó.