Orbán Viktor: A Szentatyával egyetértettünk a családok kérdésében
Orbán Viktor péntek reggel a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának vendége volt. A miniszterelnök péntek reggel a Kossuth Rádióban az őszödi beszédről, a nemzeti konzultációról, a negyedik hullámról, valamint Ferenc pápa látogatásáról is beszélt.!

A kormányfő a beszélgetés elején kérdésre válaszolva elmondta, azok közé tartozik, akik nem változtatták meg a véleményüket az őszödi beszédről. Mint fogalmazott,
Mint a miniszterelnök emlékeztetett:
– tette hozzá.
Orbán Viktor elmondta:
A miniszterelnök szerint a nemzeti konzultáció fontos gyakorlata beépült a magyar politikába. Mint fogalmazott:
Felidézte: az Alaptörvénytől kezdve a migrációig, rengeteg kérdésben volt nemzeti konzultáció. „Ez nagy vívmánya a mai politikai életnek” – mondta. Mint fogalmazott:
– húzta alá, majd leszögezte, hogy „egyetértési pontokat hozunk létre a nemzeti konzultáción”.
A kormányfő szólt arról is, hogy a konzultációt követően következmények lesznek.
A miniszterelnök elmondta, hogy már korábban célkitűzés volt, hogy 5,5 százalék felett legyen az idei növekedés, majd kijelentette:
Közölte továbbá, hogy
– szögezte le az uniós hitelek kapcsán.
– tette hozzá. Kiemelte, az uniós tagság azért fontos, mert piacot ad Magyarországnak. Így
– tette hozzá. Végül kifejtette, hogy az újraépítési pénzek hitelek, amelyeket most nem akar Brüsszel ideadni, mert vitáik van az LMBTQ-kérdésekben.
Orbán Viktor azt is elárulta, hogy nem beszél le senkit a maszkviselésről, és arról, hogy legyen óvatos, de mint mondta, a valódi megoldás nem ez. Mint fogalmazott:
Mint fogalmazott:
Beszélt arról is, hogy a fiatalok azt hiszik, hogy a vírus nem érinti őket, valamint kérte, hogy ők is oltassák be magukat.
– kérte.
Orbán Viktor beszámolt arról is, hogy óriási esemény volt számára az eucharisztikus kongresszus Budapesten. Emlékeztetett: 30 éve történt meg utoljára, hogy a hivatalban lévő pápa részt vett az Eucharisztikus Kongresszuson. Mint a kormányfő fogalmazott:
– mondta Orbán Viktor.
– tette hozzá.
Mint fogalmazott:
A család apa, anya és gyerek, ebben nincsen vita
– ismertette a pápa álláspontját.
– hívta fel a figyelmet. Végül elmondta, hogy nyugaton nagyon súlyos terrorista merényleteket követnek el a zsidó közösségek ellen, és ezt mindenki tudja.