2025. április 16., 15:00

Nem ment át a parlamentben az alkoholszondáztatásra vonatkozó javaslat

Elutasította szerdán a parlament a képviselők alkoholszondáztatására vonatkozó javaslatot, amit az ellenzéki Slovensko, Za ľudí, KÚ-frakció terjesztett elő.

szlovák parlament
Fotó: TASR

A javaslattal a képviselők alkoholfogyasztását és egyéb tudatmódosító szerek használatát akarták megelőzni.

Az elképzelés szerint fel lehetett volna szólítani a képviselőket és a parlamenti ülésen jelenlevő más közjogi méltóságokat és tisztségviselőket, hogy vessék alá magukat alkoholszondás ellenőrzésnek.

Ezt az ülés vezetője rendelhette volna el saját elhatározása alapján, illetve bármelyik frakció javaslatára

– tartalmazta a tervezet.

Az ellenőrzést a felszólítás után azonnal el kellett volna végezni.

Ha az érintett képviselő visszautasította volna az ellenőrzés elvégzését vagy az pozitív eredménnyel végződött volna, kénytelen lett volna azonnal elhagyni az üléstermet, ellenkező esetben az ülés vezetője kivezetteti.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.