Most már biztos, hol folytatja! Jaroslav Spišiak döntött a jövőjéről
Jaroslav Spišiak, volt rendőrfőkapitány, aki jelenleg a belügyminiszter tanácsadója, politikai babárokra tör. A korábbi hírek beigazolódtak, a dunaszerdahelyi maffia felszámolásában nagy szerepet vállaló korábbi rendőr a Progresívne Slovensko párt tagja lesz.

Nem tudok hallgatni, mert fontos számomra, hogy Szlovákia demokratikus maradjon – nyilatkozta Jaroslav Spišiak volt rendőrfőnök a DenníkN-nek arról, miért döntött a politikai pályafutás mellett.
Korábban már írtunk róla, hogy a Spišiak és a PS közti tárgyalásokat Radovan Choleva, a progresszívek szóvivője is megerősítette, aki ezzel kapcsolatban elárulta, pártja Spišiakot a belügy egyik legjobb szakértőjének tartja, akinek erkölcsi hitelét csak kevesen kérdőjelezik meg.
Azt viszont a múlt héten Michal Šimečka, a Progresívne Slovensko elnöke cáfolta, hogy a másik csallóközi kötődésű rendőrfőnökkel, a jelenleg is a rendőrséget irányító Hamran Istvánnal is tárgyalnának.