2024. december 3., 11:07

Minél változékonyabb az idő, annál több az influenzás

Az előző héthez képest a 48. naptári héten 10,6 százalékkal nőtt az akut légúti megbetegedések száma.

Vakcína
Fotó: pixabay.com

Az influenza és az influenzaszerű megbetegedések előfordulása 2,7 százalékkal emelkedett - tájékoztatta a TASR hírügynökséget a Közegészségügyi Hivatal (ÚVZ).

A 48. héten 56 758 légúti megbetegedést regisztráltak.

A legtöbb fertőzött Pozsony, a legkevesebb Zsolna megyében volt. Főleg az öt évnél fiatalabb gyerekek között terjedt a betegség.

2193 betegnél, a fertőzöttek 3,9 százalékánál járt szövődménnyel

– közölte a Közegészségügyi Hivatal.

Összesen 5510 influenzás megbetegedést jelentettek. Ez az összes bejelentett eset 9,7 százaléka. Nagyszombat megyében volt a legtöbb beteg, a legkevesebb Pozsony megyében. Az öt évnél fiatalabb gyerekek között terjedt leginkább az influenza.

A 48. héten 15 óvodát és kilenc alapiskolát kellett bezárni a járvány miatt.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.