Magyarország schengeni övezetből való kizárására bujtogat Ódor Lajos, Sorosék felvidéki trójai falova
Magyarországnak a schengeni térségben való megmaradása ellen bujtogatnak és újbóli ellenőrzések bevezetését lebegtetik a magyar határon abban az a Ursula von der Leyennek, az EB elnökének címzett nyílt levélben, amelyet 67 európai parlamenti képviselő írt alá, köztük a Progresívné Slovensko EP képviselői is, élükön a korábban a Soros György-féle CEU-n vendégprofesszorként működő Ódor Lajossal, akit – mint ismeretes – az időközben a politikai süllyesztőbe került Zuzana Čaputová ültetett néhány hónapra a megbízott kormányfő posztjába.

A Danuše Nerudová cseh és Petras Auštrevicius litván EP képviselők által fémjelzett – utóbbi politikus X profilján nyilvánosságra hozott – levél szignálói sűrű csúsztatások és félhazugságok közepette azt panaszolják, hogy Magyarország, Nemzeti Kártya programja egyes részeinek – orosz és fehérorosz vendégmunkásokat célzó - egyszerűsítésével olyan „biztonsági kockázatot” okozott, amely „megerősítheti az orosz kémhálózat működését az EU-ban.”
Félreérthetetlen és jól ismert jelzések ezek a brüsszeli bürokratákra jellemző szereptévesztés minden klasszikus vonásával. T,udniillik amikor a medve szemöldökén üldögélő és a szőrszálat rángató vérszívó bolhák azt hiszik, ők irányíthatják, merre haladjon a vadállat, amelyen élősködnek. Persze, mint tudjuk, ez csak addig működhet, amíg a maci úgy nem dönt, hogy le kellene már rázni magáról ezt a nagyképű bandát.
Az állításokat olvasva az ember nehezen dönti el, hogy most sírnia vagy nevetnie kell-e. Sírni vagy nevetni azért, mert aki ezeket a sorokat a papírra vetette vagy olyan – fogalmazzunk finoman – „tájékozatlan”, hogy nincs tisztában az említett szabályozás tényleges kihatásaival és ez azt jelzi, hogy jelentős EP képviselői javadalmazása ellenére sem vette a fáradtságot, hogy utána járjon annak, amiről beszél. Vagy tudatosan, ám átlátszó módon hazudik és ferdít és akkor viszont csak egy szájsarok-biggyesztést érdemel.
Jegyezzük meg: vélhetően az utóbbiról van szó, hiszen, ha a szabályozás tartalmával eredetileg nem is lettek volna tisztában a képviselő urak, aligha kerülhette el a figyelmüket Szijjártó Péter, magyar külgazdasági és külügyminiszter azon minap tett nyilatkozata, amelyben helyre tette a félrebeszélőket.
A miniszter ugyanis egyértelműsítette: szó sincs vízummentességről, csak arról, hogy némileg enyhült a szigor a vonatkozó eljárás elbírálási folyamatában. Tegyük hozzá: ez a vakság és süketség úgy tűnik a progresszív-liberális képviselői szemlélet kötelező velejárója, mivel ugyanezeknél a képviselőknél rendszerint süket fülekre találnak az általuk elnézett-támogatott bevándoroltatás negatív kihatásai kapcsán megfogalmazott igencsak tényszerű bírálatok.