Kollár a kormányválság miatt egy hétre felfüggesztette a parlament ülését
Boris Kollár, a parlament elnöke felfüggesztette a törvényhozó testület 25. ülését. A folytatást március 30-ra tűzte ki, mely az elfogadott program szerint folytatódik.

– ezzel indokolta döntését. Úgy vélte, fontos, hogy inkább legyen egy hétig nyugalom.
A parlamentre több fontos programpontot megtárgyalása vár. Köztük a rövidített jogalkotási eljárás az új koronavírussal összefüggésben. Az első pont a járvány miatti rendkívüli pénzügyi intézkedéseket tartalmaz, többek között az adóbevallások beadását e-mailben vagy elekronikusan, illetve az adóbevallások leadásának elhalasztását, az FFP2-es és FFP3-as maszkok adómentességét.
Gyorsított eljárásban kell dönteni arról is, hogy állami kártérítést kaphassanak mindazok, akiknek közeli családtagja a munkahelyén fertőződött meg a coviddal és belehalt a fertőzésbe.
A honatyáknak tárgyalniuk kell a súlyos post covid tünetekben szenvedők gyógyfürdős kezeléséről és még sok minden másról is, ami nagyrészt a járvánnyal függ össze.