Kik indulnak és milyen programmal? Tisztújítás előtt a Magyar Szövetség
A Magyar Szövetség szeptember 28-án, szombaton tartja tisztújító kongresszusát. Utánajártunk, várhatóan kik méretik meg magukat a párt elnöki tisztségéért.
Információink szerint Forró Krisztián, a párt jelenlegi elnöke már biztosan nem indul újra a tisztségért. Az elmúlt év sikertelen választási megmérettetései után egy új elnöknek kell konszolidálnia a pártot és megtalálnia a kivezető utat a jelenlegi válságos helyzetből.
Bár a jelöltállítás még nem zárult le, két jelölt már biztosan megméreti magát a szeptember 28-i kongresszuson, további kettő pedig mérlegeli annak lehetőségét, hogy harcba szálljon a pártelnöki székért.
Biztos indulónak számít Becse Norbert, a párt komáromi járási elnöke. Becse lapunknak elmondta,
Becse hangsúlyozta, „a legnagyobb hibát abban látom, hogy azokat a feladatokat, amelyeket kitűztünk magunk elé, nem vittük véghez, vagy nem fejeztük be”.
A komáromi járási elnök hozzátette, „a helyi szervezeteink alszanak, a járási elnökségeink nem igazán működnek”. Becse emlékeztetett, három olyan magyarlakta járás van, ahol még járási elnököt sem sikerült választani.
– húzta alá Becse. Hozzátette, „olyan személyeket kell pozícióba helyezni, akik megfelelnek a kihívásoknak, a munkát el is végzik”.
Becse kiemelte,
Nem 25-30 fős kolosszusokra gondolok, hanem 5-7 fős rugalmasabb bizottságokra, amelyekben dolgozhatnak külsősök, de a csoportnak akcióképesnek kell maradnia”. Becse hozzátette, „meg kell hallanunk a régiók hangját, meg kell kérdeznünk a megyei képviselőinket, polgármestereinket, hogy az adott térségben mik a gondok”.
Becse megjegyezte, a következő időszakban
Ha nem megy egyedül, akkor választási koalícióban kell elindulni, vagyis megőrizve a párt önállóságát, nem platformként beolvadva valamelyik másik pártba”.
Szintén biztos induló a pártelnöki székért Gubík László, az Esterházy Akadémia igazgatója. Gubík az elmúlt napokban a közösségi oldalán tette közzé, milyen elképzelésekkel indul a tisztújító kongresszus küldötteinek bizalmáért. „Nem mondhatunk le az A ligáról!
– húzta alá Gubík.
Az Esterházy Akadémia igazgatója emlékeztetett, „a jelenlegi választási berendezkedés nem kedvez sem a régióknak, sem a nemzetiségnek, ráadásul választásról választásra a szavazatok egyötöde a kukában landol.
Gubík hangsúlyozta, a szlovák szövetségesekkel nem pártalapon, hanem értékalapon működne együtt. „Pártalapon ugyanis nem látom a felvidéki magyarság természetes politikai szövetségesét sem a jelenlegi ellenzéki, sem a jelenlegi kormányoldalon. Jelen állás szerint a következő parlamenti választást három év múlva tartják.
Gubík hozzátette, „véletlenül sem vegyespártban gondolkodom, de a választási listánkon velünk egyetértő és együttműködő szlovák gondolkodók szövetségét nem tartom ördögtől való ötletnek”.
Lapunknak megerősítette, mérlegeli annak lehetőségét, hogy a szeptember 28-i tisztújításon elindul a pártelnöki székért Cziprusz Zoltán, az Országos Elnökség tagja, Besztercebánya megyei képviselő. Megkeresésünkre Pandy Péter, az Országos Tanács elnöke, Kassa megyei képviselő sem zárta ki annak lehetőségét, hogy megméreti magát a pártelnöki székért folyó versenyben. Mindketten elmondták lapunknak, a következő napokban végleges döntést hoznak indulási szándékukról, Cziprusz Zoltán jelezte, amennyiben elindul, nem lép vissza.