2025. március 1., 08:02

Két gyermek halt meg, amikor beszakadt alattuk a jég

Az öt és hét éves testvérek alatt beszakadt a jég, és mindkét gyermek megfulladt. A tragédia pénteken történt a dél-közép-szlovákiai Nagykürtösi járásban található Dacsólám ( Dačov Lom) községben.

Szörnyű
Fotó: Polícia SR - Banskobystrický kraj

Amikor a gyerekek nem tértek haza, keresés indult utánuk. A szlovák rendőrség a Facebookon számolt be arról, hogy a gyerekek keresése közben a rendőrök egy szánkót találtak a tó közelében.

A további keresés a tűzoltókat és a rendőröket magához a tóhoz vezette, ahol egy beszakadt jégréteget találtak”

- közölte a szlovák rendőrség.

A tűzoltók a tóban találták meg a gyerekek holttestét, életjelek nélkül.

Az ügy rendkívüli érzékenysége és a folyamatban lévő eljárási cselekmények miatt a rendőrség nem ad részletesebb tájékoztatást”

- tette hozzá a szlovák rendőrség, részvétét fejezve ki a családnak és a hozzátartozóknak.

A Markíza televízió szerint a tűzoltóknak hosszas keresés után sikerült megtalálniuk a gyerekek holttestét, a tűzoltók beavatkozása nagyon nehéz volt. Danka Capáková, a mentőszolgálat szóvivője megerősítette, hogy mentőt küldtek a helyszínre. A kihívott orvos azonban már csak a halált tudta megállapítani.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.