Kelet-Szlovákiában gyakori az ittas vezetés
Az Eperjesi rendőrfőkapitányság ittas vezetés miatt indított eljárást két sofőr miatt, a leheletükben három ezrelék alkoholt találtak.

A rendőrség mindkét sofőrt fogdába helyezte el, az ügy végére a pontot gyorsított eljárásban teszik ki.
Igor Pavlík, az Eperjesi rendőrkapitányság szóvivője elmondta, hogy a 47 éves sofőr a Sztropkói járásban utazott, a Havaj községben közeli útszakaszon nem tudta irányítani az autót, áthajtott a jobboldali járdaszegélyt és egy út menti betonfalba ütközött.
A szóvivő hozzátette, hogy a férfit azonnal alkoholtesztnek vetették alá, az eredménye több mint 3 ezrelék lett.
Egy 44 éves sofőrt pedig még pénteken állítottak meg a rendőrök, Homonna környékén. A férfi nem tett kárt senkiben, azonban ittas állapotban vezetett, 2,7 ezreléket fújt meg.