Kedden ismét munkába állnak a képviselők
Kedden (március 25-én) a parlament ismét összeül és az előzetes tervek szerint 150-nél is több programpontot készül megvitatni.

A 33. ülés délután 13 órakor kezdődik. A kormány- és képviselői indítványok mellett személyi választások, éves beszámolók és határozati javaslatok is lesznek.
A képviselőknek meg kell választaniuk a parlament elnökét is. A Hlas-SD jelöltje, Richard Raši bejelentette, hogy a választás az ülés első napirendi pontjai között szerepel majd.
A képviselők a kormány számos jogalkotási javaslatával foglalkoznak majd. Ezek például a sürgősségi orvosi ellátórendszer vagy az aktív tartalékosok változásaira vonatkoznak majd. Megvitatják a koszovói KFOR-műveletbe történő csapatszállításról szóló javaslatot is.
Erik Tomáš munkaügyi miniszter több javaslatot is előterjesztett. A foglalkoztatási szolgáltatásokról szóló törvény módosításában azt javasolja, hogy a munkanélküliektől megvonhassák az anyagi nehézségek miatt járó juttatásokat, amennyiben visszautasítják a megfelelő munkaajánlatot.
A parlamentnek a sportminisztérium által előterjesztett módosításokról is döntenie kellene; a szavazást a koalíción belüli nézeteltérések miatt az előző ülésszakról elhalasztották.
A képviselők megválasztják a Szlovák Köztársaság Alkotmánybíróságának bírójelöltjét, illetve a Szlovák Televízió és Rádió, valamint a Szlovák Sajtóügynökség igazgatótanácsának tagjait is.
Dönteniük kell továbbá számos személyi jelölésről is. Dušan Keketi lehet a Szlovák Nemzeti Bank új alelnöke, a kormány őt jelölte erre a posztra. Peter Pellegrini köztársasági elnök viszont Alexander Cirákot a Költségvetési Felelősségi Tanács tagjának javasolta.
A parlamenti képviselők is benyújtottak javaslatokat. A napirenden szerepel a koalíciós SNS nonprofit szervezetekről szóló törvénymódosítása vagy a parlamenti mandátumok preferenciális szavazás keretében történő kiosztásának mechanizmusát módosító javaslat.
Az SNS képviselői a kiadványkiadókról és a média- és audiovizuális ágazatban működő nyilvántartásról szóló törvény módosítását is javasolják, amely többek között újra bevezetné a helyreigazítás jogának intézményét.
Daniel Karas (Smer-SD) koalíciós képviselő beterjesztése az ügyészek korengedményes nyugdíjra és öregségi nyugdíjra való jogosultságának feltételeit módosítaná. A koalíciós Hlas-SD képviselői viszont a helyi fejlesztési díjról szóló törvényt akarják módosítani, többek között úgy, hogy az építési munkák, anyagok és földterületek árainak alakulása alapján megemeljék a helyi fejlesztési díj mértékének felső határát a 2018-2023-as évekre.
Számos ellenzéki törvényjavaslat is szerepel a napirendi pontok között. Megvitatják például a Martina Šimkovičová kulturális miniszter, Matúš Šutaj Eštok belügyminiszter és Tomáš Taraba környezetvédelmi miniszter ellen beterjesztett bizalmatlansági indítványokat.
A PS mozgalom a médiumok közhivatalnokok általi működtetésére, társtulajdonlására és tulajdonlására vonatkozó korlátozásokat is javasol. Az SaS párt azt szeretné elérni, hogy az alkotmányban rögzítsék Szlovákia tagságát az Európai Unióban és az Észak-atlanti Szerződés Szervezetében. A KDH azt javasolja, hogy a felnőttekre szakosodott orvosok 15 éves kortól kezdve nyújthassanak járóbeteg-ellátást. Az ellenzéki Slovensko mozgalom az eltitkolt vagy adózatlan jövedelmek hatékonyabb felderítését és esetleges későbbi behajtását akarja szorgalmazni alkotmánykonform módon.