Így látja '89 eseményeinek hozadékát Káčer, Naď és Remišová
Több miniszter is elmondta gondolatait szabadságért és a demokráciáért vívott harc napja alkalmából. A kommunista rendszer bukása szabadságot és demokráciát hozott, de esélyt is egy jobb életre – értenek egyet.

A külügyminiszter, Rastislav Káčer szerint november 17-e Szlovákia újkori történelmében a legjelentősebb napok egyike.
„Az, hogy ma nem élünk totalitárius államban, azoknak az embereknek köszönhető, akik 1989-ben elszántan álltak a tereken. A bársonyos forradalommal kezdődött visszatérésünk a Nyugat - ahová mindig is tartoztunk - politikai és kulturális értékeihez.“ Azoknak, akik '89 előtt születtek, fel kell idézni, milyen is volt az önkényuralom idején, hogy „ne lophassák el a demokráciát azok, akik azt nem gondolják komolyan“ - mondta a miniszter.
„A hamis és káros információk, az ártalmas propaganda olajat öntenek a tűzre, ezzel a demokráciának szeretnének ártani.
- tette hozzá a szlovák diplomácia vezetője.
A szabadságért és demokráciáért folyó harc befolyásolta a csehszlovák hadsereget is.
„Az önkényuralmi rendszer támadó és elnyomó hadserege nagyon gyorsan átalakult egy modern fegyveres erővé, amely védi az államot és polgárait, amely aktív részesévé vált nemzetközi biztonsági szervezeteknek“ - emelte ki a védelmi miniszter, Jaroslav Naď.
Emlékeztetett arra, hogy 1989-ben lépett az ország arra az útra, amely a NATO-ba való felvételt eredményezte.
A védelmi tárca vezetője a mai nappal kapcsolatban fontosnak tartja azt is, hogy az 1948-1989 közt megfigyelteket rehabilitálták, hogy megszűnt a Varsói Szerződés és a Csehszlovákiát megszálló szovjet hadsereg távozott az országból.
Veronika Remišová, miniszterelnök-helyettes megjegyezte, hogy a forradalom Pozsonyban már november 16-án elkezdődött.
A kommunista rendszer bukása szabadságot és demokráciát adott nekünk, lehetőséget egy jobb életre, ugyanakkor felelősséget is kell vállalnunk. A szabadságot hordozni nem mindig könnyű, de megéri“ - mondta Remišová.