Hrabko: A kormánykoalíció állapota a világ politikai csodája
Juraj Hrabko publicista szerint a jelenlegi helyzet, miszerint az SaS a kormány része, de nem része a kormánykoalíciónak, annyira nem szokványos, hogy a világ politikai csodájához hasonlítható.

Szerinte az SaS és az OĽANO politikusai olyan helyzetbe lavírozták magukat, amit nagyon nehéz lesz megoldaniuk anélkül, hogy valamelyik párt politikai vereséget ne szenvedjen.
– állapította meg Hrabko.
Szerinte nem zárható ki az a változat sem, hogy Szlovákiában spontán és gyakorlatilag szabályok nélkül alakul a kormány. „Az egyik legnagyobb probléma az, hogy a szlovák politikának nincsenek szabályai. Itt nagyon magas a pártkreativitás, semmit sem lehet előre feltételezni, mert még az alapvető politikai szabályok és értékek sem érvényesülnek” – fűzte hozzá.
Hrabko szerint, ha az SaS vissza tudna lépni attól a követelésétől, hogy Igor Matovič (OĽANO) mondjon le a pénzügyminiszteri posztjáról az új koalíciós szerződés aláírásáért cserébe, az átmenetileg megnyugtatná a helyzetet, de nem oldaná meg véglegesen.
Mint mondja, a két éve megkötött koalíciós szerződés egészen jó volt, s egyáltalán nem biztos, hogy az új koalíciós szerződést nem fogják megszegni. Ez a kormánykoalíció ugyanis képtelen erre.
Hrabko szerint még az a változat sem oldaná meg a helyzetet, amelyben az SaS továbbra is támogatná a kormányt, de minisztereinek részvétele nélkül.
- magyarázta.
„És érdekes lenne figyelemmel követni, hogyan viselkedne az SaS egy ilyen szavazáson” – mutatott rá. "Az államfő által megvétózott inflációs csomagról szóló szavazás esetében ugyanis éppen az SaS volt az, amely keményen bírálta az OĽANO-t és Boris Kollár pártját az ellenzékkel való szavazásért” – fűzte hozzá a publicista.