Hiába maradtak otthon a férfiak, a karantén alatt is a nőkre maradt a háztartás
A koronavírus-járvány alatt sem cserélődtek fel a nemi szerepek. A Szlovák Tudományos Akadémia által készített felmérés szerint a kényszerű karantén alatt is a nőkre hárult a házimunka oroszlánrésze.

A járvány időszaka alatt a házimunkákat továbbra is a nők végezték, a férfiak szokásai nem változtak. A kutatásból az is kiderül, hogy a nők sokkal aktívabbak voltak, többet foglalkoztak a gyerekekkel, segítettek az online oktatásban, illetve több időt is töltöttek el velük.
Soňa Lutherová, az etnográfiai és szociális antropológiai intézet kutatócsoportjának tagja elmondta, a nők nagyon fontos szerepet töltöttek be ebben az időszakban, hiszen több fronton is helyt kellett állniuk, egyszerre kellett betölteniük egy tanár és egy animátor szerepét.
Így nagy volt rajtuk a nyomás.
Azok a szülők, akik éppen szülési szabadságon vagy GYES-en voltak, nem vették észre a változást, ők a járvány időszaka előtt is a megszokottnál több időt töltöttek a gyerekekkel. Az érdekesség az, hogy ők sokkal jobban megérezték a korlátozásokat, illetve a társadalmi kapcsolatok elszigetelését.