Hejcei légi katasztrófa: Az áldozatok hozzátartozói szerint a legénység ártatlan
Az AN-24 Hejce Polgári Társulás (PT) a rendelkezésére álló bizonyítékok és információk, valamint a nyomozati akta nyilvánosságra hozása után is azt állítja, hogy nem a pilóták mulasztása okozta a 2006-os repülőgép-szerencsétlenséget, vagyis a legénység szerintük ártatlan. A PT tagjai azzal sem értenek egyet, hogy a műszaki hiba nem nyert bizonyítást. Ezt Ľudovít Orlický, a polgári társulás elnöke közölte a TASR hírügynökséggel hétfőn. Az áldozatok hozzátartozóinak célja továbbra is az, hogy kieszközöljenek egy újabb, független vizsgálatot, amelybe a repülőgépgyártót is bevonnák.

Orlický elmondása szerint a nyilvánosságra hozott ügyirat sok, a polgári társulás által már ismert információt erősített meg.
– jegyezte meg az aktivista. Hozzátette:
A PT hiányolja az ügyiratból többek között a szlovák és magyar szemtanúk tanúvallomásait, valamint a fekete doboz által készített felvételt is.
Az aktivisták azt tervezik, hogy a védelmi miniszter elé terjesztik a birtokukba jutott bizonyítékokat, továbbá befejezik a keresetet, amellyel először szlovákiai bírósághoz akarnak fordulni. Nem zárták ki ugyanakkor azt sem, hogy a strasbourgi bíróság vagy a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság elé viszik az ügyet.
Jaroslav Naď (OĽANO) védelmi miniszter 14 év után eleget tett a polgári társulás kérésének, és közzétette a nyomozati aktát a Szlovák Védelmi Minisztérium weboldalán.