Heger akkor is miniszterelnök maradhat, ha kilép az OĽaNO-ból
A szlovák médiatér szombati politikai vitaműsorban számos érdekes kijelentés hangzott el. Kiderült például, hogy az OĽaNO elviekben is elutasítja az együttműködést Pellegriniékkel.

A múltheti, óriási botrányt kiváltó adás után ezúttal némileg nyugodtabb mederben csordogált a beszélgetés a Szombati dialógusok című rádióműsorban. Igazán viharos kijelentések nem is hangzottak el Michal Šipoš OĽaNO-frakcióvezető és a volt oktatási miniszter, Branislav Gröhling (SaS) vitájában. Néhány apró érdekességről azért beszámolhatunk olvasóinknak.
A műsoridő jelentékeny részében Vladimír Lengvarský egészségügyi miniszter lemondásával foglalkoztak a vitapartnerek.
Šipoš például kijelentette, Lengvarský távozásával itt az ideje felülvizsgálni és újratárgyalni azokat a törvényjavaslatokat és intézkedéseket, amelyeket a távozó miniszter ellenjegyzett vagy támogatott. Két konkrét példa is elhangzott.
Egyrészt átdolgozhatják azon kórházak listáját, amelyek részesülnek majd az EU-s helyreállítási alap pénzeiből, másrészt újraértékelhetik azt a javaslatot is, hogy a transzneműek a jövőben műtéti nemváltás nélkül is hivatalosan nemet válthassanak.
Gröhling kiemelte, ha a kormányfő külön kiemeli, hogy Lengvarský rosszul használta fel az EU-s forrásokat és nem hajtotta végre megfelelően a rábízott feladatokat, akkor ilyen alapon az aktuális oktatási miniszternek Ján Horeckýnek is mennie kellene.
Šipoš arról is beszélt, szerinte attól még, hogy Heger kilép a pártból és esetleg egy másik formáció jelöltjeként vág neki a választásoknak,
nem kellene távoznia a kormányfői posztról, hiszen nem lenne helyénvaló ezzel "megbosszulni" a távozását.
Šipoš hozzátette, az már most borítékolható, hogy a választási eredményektől függetlenül az OĽaNO nem fog a Republikával, a Smer-rel vagy a Hlas-szal együttműködni egy új kormányban.