2025. március 10., 12:14

Hamran István az SaS-ben folytatja

Hamran István volt országos rendőrfőkapitány az SaS-ben folytatja.

Branislav Gröhling pártelnök, és Hamran István (j)
Branislav Gröhling pártelnök, és Hamran István (j)
Fotó: Reprofotó

A hírt ma sajtótájékoztatón jelentette be Branislav Gröhling pártelnök. Mint elmondta, az embereknek két fő problémája van e napokban, az egyik a drágulás, a másik a közbiztonság.

Az ellenzéki pártvezető élesen bírálat Matúš Šutaj Eštok belügyminisztert, a Hlas elnökét, mondván: az nem tesz semmit a közbiztonság növelése, és a rendőri állomány stabilizálása érdekében.

Gröhling Hamrant jobboldali gondolkodású embernek nevezte. Úgy fogalmazott, Hamran esetében mindig szimpatikus volt, hogy hagyta a rendőröket dolgozni, és nem kívánta befolyásolni őket. Mint emlékeztetett: Hamran idejében a legmagasabb helyeken is vizsgálták a korrupciós eseteket. Hamran szakértőként fogja segíteni az ellenzéki pártot, de felmerült annak lehetősége is, hogy belép.

Hamran elmondta, hogy az SaS-t a szakértők pártjának tartja, egyben imponál számára, hogy konzervatív és liberális politikusok egyaránt tevékenykednek benne. Hamran kifejtette: stabilizálni kell a rendőri állományt.

Nem lehet vizsgálótiszti pozíciókban hagyni azokat, akiknek döntéseit csak a bosszú irányítja, később az általuk benyújtott vádemelési javaslatok megbuknak a bíróságokon"

– fogalmazott.

Hamran a 2024-es európai parlamenti választások idején a parlamenten kívüli Demokrati párt listáján indult, de nem sikerült mandátumot szereznie. A párt 69 204 szavazatot kapott, így 4,68 százalékkal az 5 százalékos küszöb alatt maradtak. Hamran 28 958 preferenciaszavazatot kapott.

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.