Ha most lenne az államfőválasztás, Pellegrini győzne
A szlovák parlament elnöke, Peter Pellegrini biztos befutónak látszik a köztársaságielnök-választáson. Legalábbis ez derül ki a Focus közvéleménykutató intézetnek a Markíza tévé Testre szabva (Na telo) című politikai vitaműsora megbízásából készített felméréséből.
Ha februárban lennének a választások, Peter Pellegrini a voksok 54,9 százalékát szerezné meg. A második helyen Ivan Korčok végezne, 45,1 százalékkal.
Az államfőválasztás első fordulójában Pellegrinire a megkérdezettek 35,2 százaléka szavazna, Korčokra pedig 34. A harmadik helyen Štefan Harabin (11 százalékkal), a negyediken Igor Matovič (5 százalékkal), az ötödiken Ján Kubiš (4,3 százalékkal), a hatodikon Andrej Danko (3,2 százalékkal) végezne.
Forró Krisztián, a Magyar Szövetség jelöltje a voksok 3,1 százalékát szerezné meg.
Marián Kotleba 2,4 százalékot, Patrik Dubovský 1,3 százalékot, Milan Náhlik pedig 0,5 százalékot szerezne.