Forró Krisztián: Ha összetartunk, a közösségünk megerősödve jön ki az államfőválasztásból
Hogyan halad az aláírásgyűjtés? Mikor pörög fel a kampánya? Képes lehet mozgósítani a teljes magyar közösséget? Milyen üzenetekkel tervezi megszólítani a választókat? Forró Krisztián pártelnököt, a Magyar Szövetség államfőjelöltjét kérdeztük.
Január 30-ig teljesíthetik az indulás feltételeit az államfőjelöltek, az induláshoz 15 ezer választópolgár támogatása szükséges. Elnök Úr, hogyan halad az aláírásgyűjtés, mikor tervezi leadni a támogató íveket?
Az aláírásokat január 25-ig tervezzük gyűjteni, azt követően fogjuk őket megszámolni és leellenőrizni. Az összegyűlt aláírások mennyiségéről közvetlenül a leadás után tartott sajtótájékoztatón számolunk be.
Bár még nem ismert a jelöltek végleges névsora, nagyon valószínűnek látszik, hogy egyedüli magyar jelöltként indul majd a március 23-i voksoláson. Úgy érzi, a kampány során képes lehet megszólítani a teljes magyar közösséget?
Ez a választás nem Forró Krisztiánról szól, hanem a közösségünkről. Szinte biztos, hogy az elnökválasztás kétfordulós lesz. Az első körben lehetősége lesz közösségünknek, hogy megmutassa erejét. Az elért eredményünk lehetőséget biztosít majd számunkra, hogy a második körbe jutott jelöltekkel tárgyalhassunk a közösségünket és régióinkat foglalkoztató kérdésekről, mit tudnak közülük felvállalni.
Milyen üzenetekkel tervezi megszólítani a magyar választókat? Mikorra „pörög fel” üzemi hőfokra a kampánya?
A kampány folyamatos. Igyekszem minél több helyre eljutni, minél több emberrel találkozni, kezet fogni velük, beszélgetni mindennapos gondjaikról, és azokra megoldásokat kínálni.
Számít esetleg a szlovák vagy a roma választók szavazataira? Feléjük milyen üzeneteket fogalmaz meg a Magyar Szövetség jelöltjeként?
Mindenkit meg akarok szólítani, akiknek fontosak az országban élő magyarok és más nemzeti közösségek jogai, illetve az ország sokszínű régiói.
Bárdos Gyula magyar államfőjelöltként 2014-ben közel százezer szavazatot gyűjtött össze, öt éve Bugár Béla, az akkor már leszállóágban lévő vegyespárt jelöltjeként jóval harmatosabban szerepelt. Ön milyen eredménnyel lenne elégedett?
A parlamenti választások eredményéből kiindulva a cél mindenképpen a 4% fölötti szavazatarány elérése, de természetesen minél jobb eredményre törekszünk.